Lubsko: 76-latek poszedł na grzyby i zaginął. Mija piąta doba poszukiwań (ZDJĘCIA, FILM)

15 listopad 2020
Autor: 
Poszedł na grzyby i zaginął. Mija piąta doba poszukiwań Fot. KPP Żary, OSP Jasień

Codziennie ponad 100 policjantów, strażaków, leśników i mieszkańców szuka zaginionego Jana Łukasiewicza z Lubska. Mężczyzna wybrał się na grzyby i ślad po nim zaginął. W poszukiwaniach 76-latka pomagają psy ratownicze, drony oraz policyjny śmigłowiec.

Jan Łukasiewicz zaginął we wtorek, 10 listopada, kiedy wspólnie z żoną wybrał się na grzyby. Zaparkował samochód przy stawie w pobliżu miejscowości Dłużek i miał czekać na małżonkę. Gdy kobieta wróciła, mężczyzny już nie było.

Każdego dnia mężczyzny szuka ponad 100 osób. To policjanci z różnych komend w województwie oraz Samodzielny Pododdział Prewencji Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Są też strażacy z Lubska, pobliskie jednostki OSP oraz Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Jarogniewice. W działania czynnie włączają się również leśnicy i okoliczni mieszkańcy.

- Do akcji wykorzystywane są psy tropiące oraz sprzęt techniczny w postaci dronów, kamer termo i noktowizyjnych. Do chwili obecnej przeszukano łącznie ponad 1400 hektarów terenu - mówi nadkom. Sylwia Rupieta, rzeczniczka policji w Żarach.

Policja prosi o kontakt wszystkie osoby, które 10 listopada poruszały się drogą Lubsko-Tuplice i widziały wskazanego mężczyznę pod numerami: 112, 47 794 14 11 lub 47 794 12 11.

Fot. KPP Żary, OSP Jasień

Przeczytaj też: Sezon grzewczy w pełni. Strażacy wyjeżdżają do pożarów sadzy w kominach. Jak zapobiec? (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.