Pijany 17-latek jeździł po Świebodzinie. Woził znajomych mając 1,8 promila alkoholu

22 grudzień 2020
Autor: 
Pijany 17-latek jeździł po Świebodzinie Redakcja

Najpierw się napił, później zaprosił kolegów na przejażdżkę samochodem. 17-latek bez prawa jazdy jeździł autem po Świebodzinie. Wydmuchał 1,8 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 19 grudnia. Tuż przed godziną 23:30 uwagę patrolu świebodzińskich policjantów z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zwrócił samochód marki Audi, a konkretniej sposób jazdy kierowcy. Z powodu uzasadnionej obawy, że ten może być nietrzeźwy, mundurowi postanowili skontrolować auto.

Pijany 17-latek

- Kiedy funkcjonariusze dokonali kontroli, ich podejrzenia się potwierdziły. Kierujący miał w swoim organizmie 1,8 promila alkoholu - relacjonuje mł. asp. Marcin Ruciński, rzecznik policji w Świebodzinie.

Szybko okazało się również, że za kierownicą Audi siedział 17-latek, który z powodu wieku nie miał jeszcze prawa jazdy.

Sprawa została skierowana do Prokuratury Rejonowej i Sądu Rejonowego w Świebodzinie. - Policjanci będą również ustalać, w jaki sposób nieletni wszedł w posiadanie alkoholu - dodaje mł. asp. Ruciński.

Przeczytaj też: Przerażające potrącenie w Zielonej Górze. Samochód zmiótł kobietę z przejścia dla pieszych

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u