Ostatni z trzech podejrzanych o napady na banki zatrzymany (ZDJĘCIA I FILM)

19 lipiec 2016
Autor: 

12 lipca we wtorek lubuscy policjanci kryminalni zatrzymali ostatniego z trzech podejrzanych o napady na banki, do których dochodziło na przełomie 2015 i 2016 roku w województwie lubuskim.

Do dwóch pierwszych napadów doszło 11 i 21 grudnia 2015 roku w Nowogrodzie Bobrzańskim i Niegosławicach. Kolejny miał miejsce na początku 2016 roku w Nowej Soli. W każdym z trzech przypadków sprawcy działali podobnie. Po sterroryzowaniu pracowników banków przedmiotami przypominającymi broń zabierali pieniądze. W sumie ich łupem padło ok. 250 tys. złotych. Za każdym razem sprawcy byli zamaskowani używaj ąc do tego masek i kominiarki.

Pierwszy zatrzymany wpadł w ręce policjantów zaraz po napadzie w Nowej Soli. Żmudna i wnikliwa praca operacyjna i dochodzeniowo-śledcza jaką wykonali lubuscy policjanci realizowana po nadzorem nowosolskiej prokuratury pozwoliła również na dotarcie do drugiego z podejrzanych. Poszukiwany listem gończym 40-latek ukrywał się w wynajętym pokoju jednego z nadmorskich domów wczasowych. Policjanci zabezpieczyli od niego mienie na poczet przyszłych kar o wartości 250 tys. złotych. Pomimo tego, że dwóch podejrzanych zostało zatrzymanych i tymczasowo aresztowanych lubuscy policjanci konsekwentnie pracowali, aby dotrzeć do trzeciego z nich. Utrudnieniem w tej sprawie był fakt, że trzeci z mężczyzn ukrywał się w Szwajcarii, a kiedy przyjeżdżał do Polski często zmieniał miejsce pobytu. Dodatkowo dla zmylenia śledczych posługiwał się fałszywymi dokumentami i zmieniał wizerunek. Jednak i on nie uniknie odpowiedzialności.

12 lipca został zatrzymany przez kryminalnych z KWP w Gorzowie Wlkp. przy wsparciu antyterrorystów z Opola. Czesław W. ukrywał się w wynajętym mieszkaniu na obrzeżach Opola. Był poszukiwany dwoma listami gończymi i Europejskim Nakazem Aresztowania. W chwili zatrzymania był kompletnie zaskoczony. Mężczyzna poruszał się skradzionym samochodem na szwajcarskich tablicach rejestracyjnych. W jego wnętrzu policjanci zabezpieczyli m.in. wiatrówkę przypominającą krótką broń palną, maskę i odzież, przedmioty które niewątpliwe miał być wykorzystane podczas kolejnych napadów. Wszystkim grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

KWP Gorzów Wlkp.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.