Rzepin: Nastolatkowie zniszczyli 16 nagrobków na cmentarzu!

04 styczeń 2021
Autor: 
Rzepin: Nastolatkowie zniszczyli 16 nagrobków na cmentarzu! Lubuska Policja

Kryminalni ze Słubic wspólnie z rzepińskimi policjantami ustalili nastolatków odpowiedzialnych za zniszczenia, których dopuścili się na cmentarzu komunalnym w Rzepinie. Trzech nieletnich zniszczyło 16 nagrobków!

Zgłoszenie o dewastacji grobów, na cmentarzu komunalnym w Rzepinie policjanci otrzymali w sobotę, 2 styczni w godzinach porannych. Policjanci niezwłocznie pojechali na teren nekropolii, gdzie ustalili, że doszło do zniszczenia 16 nagrobków. Wandale wyłamali płyty pionowe, wyrwali drewniane krzyże oraz ławkę. Szybko podjęte działania, mające na celu ustalenie i zatrzymanie osób odpowiedzialnych za te bulwersujące zdarzenia przyniosły oczekiwane rezultaty.

Już kilka godzin od zgłoszenia funkcjonariusze ustalili, kto stoi za dewastacją nagrobków. Okazało się, że autorami tego chuligańskiego czynu byli trzej nieletni chłopcy - dwóch 15-latków z województwa zachodniopomorskiego oraz jeden w wieku 16 lat - mieszkaniec gminy Rzepin. W trakcie czynności policjanci ustalili, że nieletni uszkodzili również szlaban znajdujący się na terenie Zespołu Szkół w Rzepinie.

Nieletnim w obecności rodziców przedstawiono zarzuty, do których przyznali się i złożyli wyjaśnienia. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie chłopcy odpowiedzą przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Źródło: podkomisarz Magdalena Jankowska, Komenda Powiatowa Policji w Słubicach

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u