Nie dbają o swoje otoczenie

27 październik 2016
Autor:  RedaktorNL

Zbliża się Wszystkich Świętych i na wielu nekropoliach trwają prace porządkowe.

W Sulęcinie jest tylko jeden cmentarz. Administrator cmentarza, którym jest Zakład Usług Komunalnych jak co roku przed tym świętem zadbał o to by na alejkach było więcej kontenerów na odpady. Nie wszyscy odwiedzający swych zmarłych śmierci wyrzucają do kontenerów. Las obok cmentarza tonie w zużytych zniczach i innych odpadach cmentarnych.

Dlaczego tak jest, że ów śmieci lądują nie w kontenerach lecz za płotem w lesie? Przecież na 1 listopada nie tylko groby powinny ładnie wyglądać lecz otoczenie, szczególnie że podczas Wszystkich Świętych cmentarz przy ul. Poznańskiej odwiedza wielu przyjezdnych i jak to będzie świadczyć o nas mieszkańcach Sulęcina.

Jak się dowiedziałem codziennie teren za cmentarzem jest porządkowany, a gdy pracownicy kończą swą pracę na następny dzień teren wygląda podobnie jak w poprzedni dzień. Czyli zaśmiecony odpadami dekoracji cmentarnych.

Tekst i foto Ryszard Waldun

plansza redaktorNL

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u