Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy będzie rozbudowany i nowoczesny

13 listopad 2016
Autor:  Ryszard Waldun

Celem projektu jest dostosowanie oferty edukacyjno terapeutycznej Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulęcinie do aktualnych potrzeb osób niepełnosprawnych.

Jest to jeden z priorytetów przyjętego przez Radę Powiatu Programu Rozwoju Powiatu Sulęcińskiego do 2020 r.

13 października 2016 r. została podpisana umowa pomiędzy Powiatem Sulęcińskim, a Województwem Lubuskim o dofinansowanie projektu pn. „Rozbudowa Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulęcinie” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020.

Mówi Tomasz Prozorowicz - wicestarosta sulęciński:

Realizacja zadania dojrzewała bardzo długo i była poprzedzona wnikliwą diagnozą sytuacji dzieci i młodzieży niepełnosprawnych z terenu powiatu i gmin ościennych. W realizację projektu będą zaangażowane, jako partnerzy społeczni: Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Sulęcinie, Stowarzyszenia AlternaTYw@, Sulęcińskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „PROMYK”.

Obecnie trwają przygotowania do przeprowadzenia procedury zamówień publicznych. Przetarg powinien zostać ogłoszony na przełomie roku, a już w kwietniu ruszy budowa nowego skrzydła SOSW.

Mówi Agnieszka Kogut-Szablewska, nauczyciel:

Wicestarosta Suleciński Tomasz Prozorowicz wyraził nadzieję, że rok szkolny 2018/2019 rozpocznie się już w rozbudowanej i doposażonej szkole ku radości pani dyrektor, grona pedagogicznego, a przede wszystkim podopiecznych ośrodka i ich rodziców.

Całość inwestycji wynosić będzie ok sześć milionów złotych. W osrodku uczy się ponad 80 uczniów z terenu powiatu i gmin ościennych z niepełnosprawnością intelektualną- informuje Agnieszka Kogut- Szablewska nauczyciel Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulęcinie. Dyrektor ośrodka Danuta Malinowska podkreśla, że rozbudowa szkoły wpłynie na jeszcze lepsze efekty nauczania, a uczniowie będą mieli warunki o standardzie europejskim.

Ryszard Waldun

 • PUNKY REGGAE live 2020 w Sulęcinie

  PUNKY REGGAE live 2020 w Sulęcinie

  Ekipa PRlive oraz zespół FARBEN LEHRE serdecznie zapraszają na koncert w Sulęcinie, w ramach jubileuszowej trasy PUNKY REGGAE live 2020.

 • Uroczystość Wszystkich Świętych - Informacje o godzinach nabożeństw 2019

  Uroczystość Wszystkich Świętych - Informacje o godzinach nabożeństw 2019

  Informacje o nabożeństwach, które odbędą się 1 listopada br. na cmentarzach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej:

 • Kontrola drogowa zakończona zabezpieczeniem 70 tys. sztuk papierosów bez akcyzy

  Kontrola drogowa zakończona zabezpieczeniem 70 tys. sztuk papierosów bez akcyzy

  Na początku tygodnia policjanci z Sulęcina byli świadkami niebezpiecznej sytuacji na drodze. Kierujący osobową skodą nie ustąpił pierwszeństwa osobie, która znajdowała się na pasach. W efekcie, kobieta musiała cofnąć się na chodnik. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli. Okazało się, że prócz wykroczenia drogowego, 34-latek ma na sumieniu coś więcej, a dokładnie 70 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy.

 • Tragiczna sobota nad wodą. Strażacy wyłowili ciała dwóch osób

  Tragiczna sobota nad wodą. Strażacy wyłowili ciała dwóch osób

  Tragiczna sobota nad wodą w Lubuskiem. Służby ratownicze dwa razy interweniowały przy zdarzeniach związanych z utonięciem. 

 • Litwin jechał hulajnogą po autostradzie A2, bo... zabrakło mu paliwa w aucie (FILM)

  Litwin jechał hulajnogą po autostradzie A2, bo... zabrakło mu paliwa w aucie (FILM)

  Kierowca podróżujący lubuskim odcinkiem autostrady A2 nagrał mężczyznę jadącego elektryczną hulajnogą pod prąd pasem awaryjnym. Okazało się, że był to obywatel Litwy, któremu zabrakło paliwa w busie.

 • Uciekał przed policją, wbiegł do lasu i udawał grzybiarza

  Uciekał przed policją, wbiegł do lasu i udawał grzybiarza

  Policjanci z sulęcińskiej drogówki podjęli pościg za kierowcą osobowej toyoty. Mężczyzna podczas ucieczki stwarzał rażące zagrożenie dla innych uczestników ruchu - „ścinał zakręty, wyprzedzał na skrzyżowaniu, jechał na tzw. „czołówkę” rozwijając niebezpieczną prędkość. Kierujący porzucił auto i uciekł do lasu. Został jednak szybko zatrzymany przez policjantów. Powodem jego nieodpowiedzialnego zachowania był fakt, że toyota, którą uciekał została skradziona w Niemczech. 24-latek został zatrzymany – grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u