Radosne święta w Ownicach (FILM)

09 grudzień 2016
Autor: 

O złej sytuacji mieszkaniowej Urszuli i Karoliny Januszewskich z Ownic w gminie Słońsk pisaliśmy kilka tygodni temu. Sytuacja uległa zmianie.

Matce z niepełnosprawną córką Karoliną po obfitych deszczach spadł sufit do mieszkania i szczęście, że nie było nikogo w pokoju. Karolina ma 23 lata i od urodzenia cierpi na porażenie mózgowe.

Złą kondycją domu zainteresował się sołtys Ownic Franciszek Jamniuk i dzięki swoim kontaktom w pomoc dla mieszkanek wsi włączyli się: członkowie Koła Myśliwskiego " Dzik" ze Słońska, żołnierze 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej w Międzyrzeczu, więźniowie z Zakładu Karnego w Słońsku, współpracownicy sołtysa, mieszkańcy i wiele osób, którym los pań Januszewskich nie był obojętny.

Jak podkreśla ze łzami w oczach Pani Urszula -gdyby nie pan sołtys Franciszek Jamniuk, to byśmy dalej mieszkały pod gołym niebem. To złoty człowiek, który mimo wielu swoich zajęć nie przeszedł obok naszej krzywdy. Karolina dodaje, że teraz śpi spokojnie i nie martwi się, że jej i jej kochanej mamie spadnie sufit na głowę.

- Chcę serdecznie podziękować sołtysowi i ludziom, którzy nam pomogli, że zbliżające się święta będą dla nas naprawdę wesołe. Dostałyśmy najlepszy prezent na święta - dodaje pani Urszula.

Matka i córka mają nowy dach i pokoje, a niepełnosprawna dziewczyna łazienkę dostosowaną do jej potrzeb. Dzięki Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie w Sulęcinie otrzymała łóżko rehabilitacyjne, a na ukończeniu jest podjazd, by Karolina mogła wyjechać poza dom wózkiem inwalidzkim, którym się porusza.

Ryszard Waldun

 • Akcja! #Wakacyjna reklamacja

  Akcja! #Wakacyjna reklamacja

  Wakacje za nami! Nie wszyscy będą jednak je miło wspominać. Wielu konsumentów doświadczyło trudności np. z opóźnionym lub odwołanym lotem, wynajmem auta, rezerwacją pokoju hotelowego, czy z biurem podróży… Odpowiedzią na to może być Twoja reklamacja. Europejskie Centrum Konsumenckie w ramach kampanii „Akcja! #Wakacyjna reklamacja” – zachęca do egzekwowania swoich praw!

 • Rotary Club spełnia marzenie Julki

  Rotary Club spełnia marzenie Julki

  Julia Błasik jest uczennicą Szkoły Podstawowej nr 11 w Zielonej Górze. Dziewczynka ma jednostronną wadę słuchu w stopniu umiarkowanym, co utrudnia jej codzienne funkcjonowanie.

 • Prowadzisz restaurację? Przystąp do Świątecznego Stołu Pajacyka

  Prowadzisz restaurację? Przystąp do Świątecznego Stołu Pajacyka

  Już 3 grudnia odbędzie się jubileuszowa, 20. edycja „Świątecznego Stołu Pajacyka”. Tego dnia właściciele lokali gastronomicznych przekazują 10% dziennego obrotu na rzecz osób potrzebujących wsparcia żywnościowego. Jak restauratorzy mogą włączyć się do akcji?

 • Jak wybrać dobrą kancelarię prawną dla swojej firmy?

  Jak wybrać dobrą kancelarię prawną dla swojej firmy?

  Brak znajomości prawa to duża przeszkoda w rozwoju biznesu. Każdy błąd może słono kosztować firmę. Szczególnie jeśli w grę wchodzą spore pieniądze! Jednocześnie nikt nie wymaga od przedsiębiorcy, aby był specjalistą w każdej dziedzinie, w tym prawa.

 • Weź udział w wirtualnym biegu. Pomóż potrzebującym dzieciom

  Weź udział w wirtualnym biegu. Pomóż potrzebującym dzieciom

  W tym roku rusza 7. edycja sztafety maratońskiej Electrum Ekiden. Tym razem zawodnicy w sześcioosobowych zespołach będą mogli pokonać dwa dystanse. 20 kilometrów w zespole pięcioosobowym lub dystans maratonu 42.195m w wersji wirtualnej w dowolnym miejscu a przy okazji wesprzeć szczytny cel. Dochód z wpisowego zostanie przekazany na rzecz Fundacji Pomóż Im prowadzącej białostockie hospicjum dla dzieci.

 • Żołnierz WOT przebiegnie 575 km dla małej Hani

  Żołnierz WOT przebiegnie 575 km dla małej Hani

  Z Helu do Dąbia to 575 km i taki dystans dla chorej Hani przebiegnie żołnierz 151 batalionu lekkiej piechoty ze Skwierzyny. Akcja ma na celu rozpropagowanie aukcji i zbiórki pieniędzy dla chorej dziewczynki, która odbędzie się w sobotę w Dąbiu pod Krosnem Odrzańskim.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u