Pozytywka w Gorzowie gra już dwa lata

26 październik 2017
Autor:  Ryszard Waldun

W grudniu bieżącego roku minie dwa lata od powołania do działalności Fundacji „Pozytywka”, która bardzo prężnie działa na Zakanalu w Gorzowie Wlkp. Jak powiedziała naszej redakcji Urszula Niemirowska prezes fundacji zakres działalności jest bardzo duży i zróżnicowany.

- Zajmujemy się wsparciem w przezwyciężaniu trudnych sytuacji życiowych,​ działalnością na rzecz osób niepełnosprawnych,​ przeciwdziałamy uzależnieniom i patologiom społecznym,​ promocją zdrowia,​ prowadzimy działalność na rzecz integracji społecznej oraz zawodowej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Poza tym doradztwo zawodowe i poradnictwo ,szkolenia oraz podnoszenie kwalifikacji,​ Kreowanie i współtworzenie działań związanych z nauką, kulturą, sportem i wypoczynkiem.​ Tworzymy wielopokoleniowy klub, który będzie służył mieszkańcom Gorzowa. Chcemy zaopiekować się niepełnosprawnymi, stworzyć dzieciom i dorosłym miejsce spotkań i organizować dla nich ciekawe zajęcia - mówi prezes fundacji.

Oprócz zajęć w siedzibie fundacji organizują wiele ciekawych inicjatyw na terenie całego miasta. My dostaliśmy zaproszenie na zajęcia florystyczne podczas których wykonywane były różnego rodzaju stroiki, które każdy mógł zabrać ze sobą do domu. W tym właśnie dniu gośćmi honorowymi były panie posłanki Krystyna Sibińska i goszcząca w Gorzowie Henryka Krzywonos-Strycharska Dzieci i rodzice były wdzięczni, że mogli osobiście poznać i porozmawiać z „polską ikoną Solidarności”. Po spotkaniu zostały miłe wspomnienia i oczywiście pamiątkowe zdjęcia. Członkowie fundacji podkreślają, że zachęcają wszystkich czytelników do wsparcia fundacji zarówno finansowo jak i w zakresie pomysłów.

- Jesteśmy otwarci na nowe wyzwania i chcemy wspólnie pomagać mieszkańcom Gorzowa - dodaje Prezes Niemirowska.

Motto przewodnie Pozytywki opiera się o wiarę w dobroć człowieka, chęć wzajemnej pomocy, budowanie pozytywnych relacji oraz energii, które w połączeniu dają czyste dobro ​ "Kto wierzy w dobroć człowieka, ten stwarza dobroć w człowieku".

 • Gorzowski stadion przed modernizacją

  Gorzowski stadion przed modernizacją

  Postawiono już pierwsze kroki na drodze do modernizacji stadionu przy ulicy Olimpijskiej w Gorzowie.

 • Jestem, myślę, segreguję. Nowa kampania edukacyjna związku MG-6

  Jestem, myślę, segreguję. Nowa kampania edukacyjna związku MG-6

  Warsztaty kreatywnego wykorzystania odpadów, spotkania z mieszkańcami, film edukacyjny na temat właściwego postępowania z odpadami, a także Festiwal Ekologiczny, w formie on-line, to tylko niektóre działania Związku Celowego Gmin MG-6, które będą realizowane w ramach kolejnej odsłony kampanii edukacyjnej pn. „Jestem, myślę segreguję”.

 • Stadion w Gorzowie zmienia oblicze!

  Stadion w Gorzowie zmienia oblicze!

  Dobre wiadomości do Gorzowa Wlkp. Samorząd województwa przekazał 1 mln zł na modernizację stadionu lekkoatletycznego przy ul. Krasińskiego.

 • Nietrzeźwy rowerzysta zderzył się... z zaparkowanym radiowozem

  Nietrzeźwy rowerzysta zderzył się... z zaparkowanym radiowozem

  Niecodzienny przebieg miała interwencja drezdeneckich policjantów w Pławinie (gm. Stare Kurowo).

 • Karnawał - zabawy czas!

  Karnawał - zabawy czas!

  Karnawał to czas zabaw, maskarad, balów zimowych i pochodów. Rozpoczyna się najczęściej w dniu Trzech Króli, a kończy we wtorek przed Środą Popielcową, która oznacza początek Wielkiego Postu.

 • Spotkanie z grami planszowymi

  Spotkanie z grami planszowymi

  Zapraszamy na kolejne spotkanie z nowoczesnymi grami planszowymi. Gry strategiczne, ekonomiczne, towarzyskie, karciane, familijne, dla dzieci. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Przychodzimy ze swoimi “planszówkami” lub bez.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u