Skatował suczkę husky. Jest w rękach policji

08 listopad 2017
Autor: 
gorzowianin.com

W środę policjanci zatrzymali mężczyznę, który tydzień temu skatował psa w Skwierzynie. Obecnie suczka przebywa nadal w lecznicy w Gorzowie.

Przez prawie tydzień policjanci ze Skwierzyny szukali osoby odpowiedzialnej za skatowanie suczki husky. Zwierzę zostało odnalezione przy ul. Kolejowej, było całe we krwi, a do tego miało dużą dziurę w głowie, obrzęk czoła i zatok oraz silny krwotok.

Policjanci podejrzewali, że zwierzę ucierpiało w wypadku komunikacyjnym. Jednak lekarz weterynarii wykluczył tę wersję i stwierdził, że wszystkie obrażenia jakie doznał pies świadczą wyłącznie o brutalnym działaniu człowieka. Tym bardziej, że rany na głowie były szarpane. - Według mojej analizy było to użycie tępego narzędzia typu młotek lub siekiera – komentuje lek. wet. Anita Mietlicka z lecznicy DogVet w Gorzowie, gdzie przebywa obecnie suczka.

Pies przeszedł do tej pory m.in. operację głowy podczas której zostały usunięte zmiażdżone mięśnie czy też transfuzję krwi. Natomiast wczoraj we Wrocławiu miał przeprowadzoną tomografię głowy. Obecnie stan suczki jest stabilny, ale zwierzę jest wciąż słabe i będzie wymagało długiej rehabilitacji.

Wolontariusze złożyli zawiadomienie na policję o znęcaniu się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. Policjanci ustalili, że piesek uciekł właścicielce z posesji. Po kilku dniach śledztwa, policjanci zatrzymali w środę 8 listopada sprawcę. Mężczyzna podczas przesłuchania na komisariacie przyznał się do skatowania suczki. Za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem grozi do 3 lat więzienia.

Źródło: gorzowniani.com

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

 • Przed nami Wystawa Psów Rasowych Babimost 2022

  Przed nami Wystawa Psów Rasowych Babimost 2022

  Związek Kynologiczny w Polsce z oddziałem w Zielonej Górze oraz Centrum Sportu i Rekreacji w Babimoście zapraszają na czterodniową wystawę psów rasowych. Impreza odbędzie się pod honorowym patronatem Burmistrza Babimostu, Bernarda Radnego i Burmistrza Kargowej, Jerzego Fabisia

 • Gorzowski stadion przed modernizacją

  Gorzowski stadion przed modernizacją

  Postawiono już pierwsze kroki na drodze do modernizacji stadionu przy ulicy Olimpijskiej w Gorzowie.

 • Jestem, myślę, segreguję. Nowa kampania edukacyjna związku MG-6

  Jestem, myślę, segreguję. Nowa kampania edukacyjna związku MG-6

  Warsztaty kreatywnego wykorzystania odpadów, spotkania z mieszkańcami, film edukacyjny na temat właściwego postępowania z odpadami, a także Festiwal Ekologiczny, w formie on-line, to tylko niektóre działania Związku Celowego Gmin MG-6, które będą realizowane w ramach kolejnej odsłony kampanii edukacyjnej pn. „Jestem, myślę segreguję”.

 • Stadion w Gorzowie zmienia oblicze!

  Stadion w Gorzowie zmienia oblicze!

  Dobre wiadomości do Gorzowa Wlkp. Samorząd województwa przekazał 1 mln zł na modernizację stadionu lekkoatletycznego przy ul. Krasińskiego.

 • Co zrobić kiedy zaginęło Ci zwierzę?

  Co zrobić kiedy zaginęło Ci zwierzę?

  Psy są wiernymi towarzyszami ludzi od wielu tysięcy lat. Większość ludzi nie wyobraża sobie życia bez czworonożnego przyjaciela. Wielu z nas także wierzy, że pies nigdy się nie zgubi. Niestety, nie wszystko można przewidzieć.

 • Nietrzeźwy rowerzysta zderzył się... z zaparkowanym radiowozem

  Nietrzeźwy rowerzysta zderzył się... z zaparkowanym radiowozem

  Niecodzienny przebieg miała interwencja drezdeneckich policjantów w Pławinie (gm. Stare Kurowo).

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u