"Obgadywanie świata" - idealny prezent pod choinkę!

11 grudzień 2017
Autor: 
www.wosp.org.pl

To już miesiąc odkąd do sprzedaży trafiła książka, która pokazuje Jurka Owsiaka w zupełnie innym świetle! „Obgadywanie świata” odkrywa nieznane dotąd oblicze tego najpopularniejszego dziś w Polsce człowieka-orkiestry.

Charyzmatyczny pomysłodawca i organizator Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i Festiwalu Woodstock jest też niesamowitym gawędziarzem, który przez lata podróżował po całym świecie. „Obgadywanie świata” jest zapisem tych właśnie podróży. Książka Jurka Owsiaka to nie tylko idealna pozycja na rozweselenie długich zimowych wieczorów, ale również idealny prezent pod choinkę!

Książka jest dostępna w księgarniach w całej Polsce oraz w sklepach internetowych!

Jurek Owsiak zawsze był w trasie. Kiedyś przejechał autostopem ludową ojczyznę od Tatr po Bałtyk. Potem wyruszył przed siebie, taszcząc kamerę – a wszystko po to, by pokazywać ciekawskim telewidzom dalekie kraje. Dotarł nie tylko do Wietnamu, afrykańskiej dżungli czy Himalajów – objechał cały świat!

W charakterystycznym dla siebie stylu, ze swadą i z (nie zawsze) lekkim dowcipem Jurek Owsiak zdradza, dlaczego postanowił przenieść do Polski festiwal Woodstock, przyznaje się do przemytu wódki przez libijską granicę (w butelkach po polskiej mineralnej!), a poszukiwaczom egzotycznych smaków ze spokojem wyjaśnia, co może stać się z człowiekiem po spożyciu białego jedzenia w Indiach (nie zgadniecie!).

Jurek Owsiak (ur. 6 października 1953 r. w Gdańsku) - dziennikarz radiowy i telewizyjny, a przede wszystkim – jak sam mówi o sobie – obserwator rzeczy ulotnych i dziwnych. Autor radiowych audycji muzycznych. Debiutował na antenie Rozgłośni Harcerskiej w 1986 roku. Mogliśmy usłyszeć go także w Programach I i III Polskiego Radia (audycje BRUM wraz z m.in. Piotrkiem Majewskim, Piotrkiem Klattem czy Kubą Wojewódzkim, a następnie autorski program „SIE KRĘCI”) oraz w Esce Rock. Obecnie prowadzi autorski program "Zaraz Będzie Ciemno" na antenie Antyradia. Pomysłodawca, założyciel i prezes zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, z którą realizuje ideę corocznego Finału WOŚP – niezwykle efektywnej zbiórki publicznej prowadzonej w kraju i na świecie. W ciągu poprzednich 25 Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 825 mln PLN. Twórca Przystanku Woodstock – największego w Polsce i jednego z największych w Europie festiwali muzycznych (co roku odwiedza go ponad półmilionowa publiczność). Prezes Zarządu firmy Złoty Melon – czołowego wydawcy koncertowych płyt DVD w naszym kraju. Autor programów telewizyjnych - „Róbta co chceta, czyli rock’n’rollowa jazda bez trzymanki”, „Dziura w koszu”, „Bezpieczne wakacje”. Właściciel i pomysłodawca młodzieżowego kanału telewizyjnego Owsiak.TV, emitowanego w platformach cyfrowych „n” i „Cyfra+”, który prowadził do października 2010 r. Od stycznia 2011 r. prowadzi telewizyjny portal internetowy Owsiaknet.pl (obecnie Kręcioła.TV)

Współautor książek „Listy do Owsiaka”, „Orkiestra Klubu Pomocnych Serc, czyli monolog-wodospad Jurka Owsiaka”, „Przystanek Woodstock – historia Najpiękniejszego Festiwalu Świata” oraz autor książki „Róbta co chceta, czyli z sercem jak na dłoni – 20 lat grania”.

Jurek jest także witrażystą i posiada uprawnienia psychoterapeuty. Gra na perkusji.

Jest żonaty z Lidią Niedźwiedzką - Owsiak, na którą mówi "Dzidzia". Mają dwie córki – Olę i Ewę.

Żródło: WOŚP

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u