Ogromna kolejka do testu na koronawirusa w Słubicach (ZDJĘCIA)

21 marzec 2021
Autor: 
Ogromna kolejka do testu na koronawirusa w Słubicach Redakcja

Wjazd do Niemiec tylko z negatywnym wynikiem testu na koronawirusa. W Słubicach do punktu wymazowego utworzyła się gigantyczna kolejka.

Od niedzieli, 21 marca, Polska uznawana jest przez Niemcy jako kraj wysokiego ryzyka w związku z koronawirusem. Teraz każda osoba, która będzie chciała przekroczyć granicę, musi mieć negatywny wynik testu na COVID-19.

Test trzeba wykonać najwcześniej 48 godzin przed wjazdem. Co ważne ten liczy się od godziny pobrania próbki, a nie od otrzymania wyniku. Ponadto szczepienie przeciwko COVID-19 lub posiadanie przeciwciał nie zwalnia z obowiązku wykonania testu.

Gigantyczna kolejka w Słubicach

Obowiązkowe testy na koronawirusa to duży problem m.in. dla mieszkańców Słubic, którzy pracują we Frankfurcie nad Odrą. Dziś od samego rana przed punktem wymazowym przy ul. Kościuszki utworzyła się ogromna kolejka. Cały czas dochodzą do niej kolejni ludzie.

- Pracujemy od godziny 7:00. Do tej pory przetestowaliśmy 400 osób, którymi są głównie pracownicy transgraniczni. To szybkie testy. Oczekiwanie na wynik wynosi 15 minut - informuje Joanna Józefiak, wiceprezes zarządu Centrum Medyczne Brandmed.


Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami w województwie lubuskim? Pobierz naszą bezpłatną aplikację na swojego smartfona!


Punkt w Słubicach jest dziś otwarty do ostatniego klienta. - Zwiększyliśmy liczbę stanowisk i personelu w punkcie poboru. Dla nas ta sytuacja również nie jest łatwa. Robimy to dla Was. Chcemy umożliwić osobom, które potrzebują wykonać test, by mogły to zrobić - czytamy w komunikacie Brandmed.

Zapotrzebowanie na testy jest tak duże, że kolejne centrum testowe utworzono na wjeździe do Frankfurtu nad Odrą. Punkt zostanie otwarty w poniedziałek, 22 marca. Testy będzie można wykonać też na przejściu granicznym Gubin/Guben oraz na autostradzie w Świecku.

Kto jest zwolnony z testów?

- Nie musisz mieć testu jeśli przewozisz zawodowo ludzi, towary lub dobra i jesteś w Polsce lub Niemczech mniej niż 72h, przejeżdżasz przez Niemcy w tranzycie lub przejeżdżałaś/-eś wcześniej przez Polskę w tranzycie - informuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Przeczytaj też: Wypadek w Zielonej Górze. Sprawca uciekł - jechał autem bez tablic rejestracyjnych (ZDJĘCIA, FILM)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u