Lockdown w całej Polsce. Rząd zaostrzył obostrzenia. Co się zmieni?

25 marzec 2021
Autor: 
Całkowity lockdown w całej Polsce Fot. Adam Guz / KPRM

Rząd wprowadził twardy lockdown w Polsce. Wdrożono nowe obostrzenia i zaostrzono obowiązujące. Sprawdź, co się zmieni.

To już pewne. Od soboty, 27 marca, czeka nas twardy lockdown w Polsce. Decyzję ogłosił na specjalnej konferencji Minister Zdrowia Adam Niedzielski.

- Wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane zostaną zamknięte. W miejscach kultu religijnego stosowany będzie normatyw 1 osoba na 20 metrów kwadratowych. Kolejna reguła to zamknięcie salonów fryzjerskich i urody - mówił szef resortu zdrowia.


apka nl


Rząd podjął także decyzję o całkowitym zamknięciu żłobków i przedszkoli. Opieka zostanie zapewniona tylko dla dzieci medyków i funkcjonariuszy policji czy straży pożarnej.

Nowe obostrzenia będą obowiązywały do 9 kwietnia, czyli także w okresie Świąt Wielkanocnych. Rządzący apelują o spotykanie się w małych grupach podobnie jak na Święta Bożego Narodzenia.

- Dziś mamy zarejestrowany najwyższy wzrost zakażeń. Mamy 75 procent zajętych łózek, również tych z respiratorami. Jesteśmy o krok od przekroczenia granicy, poza którą nie będziemy mogli właściwie leczyć - informował premier Mateusz Morawiecki.

Koronawirus w Lubuskiem

Przypomnijmy, w czwartek 25 marca, Ministerstwo Zdrowia ogłosiło, że ostatniej doby w Lubuskiem odnotowano 936 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarło 16 osób.

Przeczytaj też: Pijany busiarz zatrzymany na trasie S3. W środku miał otwartą puszkę piwa


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u