Pogoda Lubuskie. IMGW ostrzega przed burzami z gradem. Może mocno wiać

05 sierpień 2022
Autor: 
Pogoda Lubuskie. IMGW ostrzega przed burzami z gradem Redakcja

Pogoda Lubuskie. IMGW wydało ostrzeżenia przed burzami z gradem oraz silnymi porywami wiatru. Do mieszkańców wysłano również Alert RCB.

Po kolejnej fali upałów czeka nas zmiana pogody. Znad Niemiec wkroczy do Polski chłodny front atmosferyczny wraz z burzami, intensywnymi opadami deszczu oraz silnymi porywami wiatru. O zjawiskach ostrzega już Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

- Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 30 mm do 40 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h. Miejscami grad - czytamy w komunikacie IMGW.

Ostrzeżenia drugiego stopnia będą obowiązywać od piątku, 5 sierpnia (od godziny 21:00) do godziny 4:00 w sobotę, 6 sierpnia.

Wysłano Alert RCB

Przed burzami alarmuje także Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, które wysłało już do osób przebywających na terenie regionu Alert RCB.

- Wieczorem i w nocy (5/6.08) możliwe gwałtowne burze z gradem i silny wiatr. Bądźcie uważni i ostrożni! - podkreśla RCB.

W trakcie opadów warunki do jazdy mogą być trudne, dlatego prosimy wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności. Radzimy też unikać parkowania pod drzewami.

Przeczytaj też: Seria pożarów w Gorzowie. Płonęły śmietniki. Policja zatrzymała podpalacza (FILM)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u