Jutro częściowe zaćmienie słońca! Kiedy wystąpi to ciekawe zjawisko?

24 październik 2022
Autor: 
Jutro częściowe zaćmienie słońca! Kiedy wystąpi to ciekawe zjawisko? Redakcja/Archiwum

Jedno z ciekawszych wydarzeń astronomicznych tego roku przed nami. Jutro wystąpi częściowe zaćmienie słońca! 

We wtorek, 25 października między godziną 11:10 a 13:30 na obszarze całej Polski będzie występowało głębokie częściowe zaćmienie słońca. Zjawisko to powstaje, kiedy księżyc znajduje się pomiędzy Ziemią a Słońcem i przysłania światło słoneczne. Jutrzejsze zjawisko będzie jednym z ciekawszych wydarzeń astronomicznych tego roku.

Jak obserwować zaćmienie słońca?

Obserwacja słońca nieosłoniętym gołym okiem grozi poważnym uszkodzeniem wzroku. Unikajmy także obserwacji z wykorzystaniem lornetki, aparatu czy teleskopu, które nie są wyposażone w odpowiednie filtry. Chcąc prowadzić bezpieczną obserwację zaćmienia słońca powinniśmy wyposażyć się w specjalne okulary, które są dostępne w renomowanych sklepach astronomicznych. 

Należy pamiętać, że obserwacja zaćmienia słońca domowymi sposobami, czyli przez kliszę rentgenowską lub maskę spawalniczą również nie należą do bezpiecznych!

Jaka będzie pogoda podczas zaćmienie słońca?

Niestety prognoza pogody na wtorek, 25 października nie jest optymistyczna. Według synoptyków na niebie będzie przeważało zachmurzenie, mogą też wystąpić opady deszczu. 

Czytaj także - Kiedy pojedziemy pociągiem z Zielonej Góry do Poznania bez przesiadek?


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u