Pogoda Lubuskie. IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu

18 listopad 2022
Autor: 
Pogoda Lubuskie. IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu Redakcja

Pogoda Lubuskie. Na terenie województwa może spaść nawet do 15 cm białego puchu. IMGW wydało ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu.

Jak zapowiadano, tak też się stało. Pogoda w Lubuskiem drastycznie się zmieniła. Po wielu dniach z ciepłą aurą, jak na tę porę roku, nadeszło wyraźne ochłodzenie. To wszystko za sprawą wyżu znad Rosji i Skandynawii. Ponadto z północnego wschodu i wschodu zaczęło napływać chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje, że jest to pierwsze, a zarazem silne obciążenie zimnem dla naszych organizmów w tym sezonie.

- Typową reakcją skóry przy pobycie na zewnątrz, w warunkach silnego obciążenia organizmu zimnem, jest w odczucie szczypania. W przypadku wydłużonego pobytu w terenie otwartym mogą pojawić się także dreszcze, bo w ten sposób mięśnie wytwarzają dodatkowe ciepło potrzebne do ogrzania organizmu - wyjaśniają synoptycy.

Intensywne opady śniegu w Lubuskiem

IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu w regionie. Obecnie alert dotyczy powiatów gorzowskiego, strzelecko-drezdeneckiego, międzyrzeckiego, sulęcińskiego, słubickiego oraz Miasta Gorzowa Wielkopolskiego. Niewykluczone jednak, że z czasem zakwalifikowane zostaną także inne rejony województwa.

- Prognozowane są opady śniegu powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 10, lokalnie 15 centymetrów - czytamy w komunikacie IMGW. Prawdopodobieństwo zjawiska oceniono na 80%.

Ostrzeżenia meteorologiczne będą obowiązywały w sobotę, 19 listopada, od godziny 12:00 aż do końca dnia.

Będzie ślisko na drogach

Wraz ze śniegiem mogą pojawić się opady marznącego deszczu powodującego gołoledź. Warunki do jazdy w niektórych miejscach z pewnością będą trudne, dlatego apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas poruszania się samochodem, zdjęcie nogi z gazu i zachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego nas pojazdu.

- Pamiętajmy, że okres jesienno zimowy to czas pełen wyzwań dla kierujących, dlatego dostosujmy prędkość i styl jazdy do trudnych warunków. Starajmy się wyjechać wcześniej, żeby nie nadrabiać spóźnienia na drodze - podkreśla podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Przeczytaj też: Zielona Góra: Zostawił potrawę na kuchence i poszedł spać. Sąsiedzi wezwali strażaków (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u