Policjanci z Zielonej Góry szkolili się z pierwszej pomocy. "To trzeba doskonalić" (ZDJĘCIA)

18 listopad 2022
Autor: 
Policjanci z Zielonej Góry szkolili się z pierwszej pomocy Fot. KMP Zielona Góra

Pierwsza pomoc jest niezbędną wiedzą w codziennym życiu. Ostatnio swoje umiejętności w udzielaniu pomocy doskonalili policjanci z Zielonej Góry.

Dzisiaj wiedza o pierwszej pomocy jest niezbędna. Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji, w której to właśnie od niego będzie zależało nie tylko zdrowie, lecz i życie drugiego człowieka. Bierne przyglądanie się niestety nie pomoże poszkodowanym, dlatego nawet podstawowa znajomość udzielania pomocy umożliwi nam na przykład właściwą ocenę sytuacji i rozpoznanie zagrożeń.

Policjanci szkolili się z pierwszej pomocy

Zdarza się, że to policjanci są pierwszą służbą na przykład na miejscu wypadku drogowego i reanimują osoby poszkodowane do czasu przyjazdu służb medycznych. Do sytuacji zagrożenia zdrowia czy życia może dojść jednak także, chociażby w trakcie awantury domowej czy podczas zwykłego patrolu miasta. Dlatego w czwartek, 17 listopada, funkcjonariusze z Zielonej Góry z Ogniw Patrolowo-Interwencyjnych doskonalili swoje umiejętności z zakresu pierwszej pomocy.

- Szkolenie połączone było z praktycznymi ćwiczeniami z zagadnień pierwszej pomocy przedmedycznej oraz resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Każdy z policjantów musiał wykonać wszystkie zadania, wykorzystując również specjalne fantomy imitujące człowieka oraz niemowlę - relacjonuje podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Państwowa Straż Pożarna z nowym umundurowaniem. Czarne mundury ...

Mundurowi ćwiczyli postępowanie z osobą nieprzytomną oraz resuscytację m.in. z udziałem defibrylatora AED, czyli urządzenia, które przy pomocy człowieka może uratować życie. Warto podkreślić, że jest ono całkowicie bezpieczne, a sprzęt może obsłużyć nawet laik bez żadnego wykształcenia medycznego. Najczęściej spotkamy je między innymi w urzędach lub sklepach, natomiast defibrylatory AED w Zielonej Górze dodatkowo zamontowano we wszystkich autobusach MZK.

"To umiejętności, które trzeba ciągle doskonalić"

Policjanci nie ukrywają, że takie spotkania mają ogromne znaczenie. - Swoją skuteczność w podejmowaniu pomocy przedmedycznej policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze potwierdzili już wielokrotnie w działaniu, ale to są umiejętności, które trzeba ciągle doskonalić - podkreśla podinsp. Barska.

Szkolenie dla zielonogórskich funkcjonariuszy przeprowadził Andrzej Gedrange z Departamentu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Zielona Góra.

Przeczytaj też: Wypadek w Zielonej Górze. Ranna rowerzystka, sprawca odjechał. Policja szuka świadków


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u