Pogoda Lubuskie. Cyklon Axel przyniesie silne porywy wiatru. Są ostrzeżenia IMGW

04 styczeń 2023
Autor: 
Pogoda Lubuskie. Cyklon Axel przyniesie silne porywy wiatru Redakcja

Pogoda Lubuskie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed silnym wiatrem. Porywy mają osiągać prędkość 80 km/h.

Po kilku cieplejszych dniach mieszkańców województwa lubuskiego czekają teraz dni z opadami deszczu, ale przede wszystkim z silnymi porywami wiatru. To wszystko przez cyklon Axel, pod który dziś dostała się Polska.

IMGW wydało już ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dla wszystkich powiatów w regionie. Alert obowiązuje od godziny 20:00 w środę, 4 stycznia, do godziny 15:00 w czwartek, 5 stycznia. Prawdopodobieństwo zjawiska określono na 80 procent i dodatkowo możliwe jest, że ostrzeżenie zostanie przedłużone także na noc z czwartku na piątek.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

- Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h, z kierunków zachodnich - czytamy w komunikacie.

Prosimy wszystkich o zachowanie szczególnej ostrożności. Radzimy też zabezpieczyć wszystkie przedmioty, które mogą zostać poderwane przez wiatr oraz unikać parkowania pod drzewami. W ten czas z pewnością sporo pracy będą mieli strażacy, którzy będą interweniować na przykład przy usuwaniu powalonych drzew.

Przeczytaj też: 870 misji lubuskich śmigłowców LPR w 2022 roku. Sprawdź, jaka załoga latała najczęściej (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u