Pożar w Zbąszynku. Płonął sklep. Ogień gasiło 9 zastępów straży pożarnej (ZDJĘCIA)

04 styczeń 2023
Autor: 
Pożar w Zbąszynku. Płonął sklep. Ogień gasiło 9 zastępów straży pożarnej Fot. KP PSP Świebodzin

Pożar w Zbąszynku. W ogniu stanął sklep z odzieżą. Na miejscu pracowało dziewięć zastępów straży pożarnej. Na szczęście nikt nie został poszkodowany.

Zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego straży pożarnej w Świebodzinie w środowe przedpołudnie, 4 stycznia, tuż po godzinie 9:25. W sklepie odzieżowym przy ulicy Długiej w Zbąszynku doszło do pożaru. Ogień dość szybko się rozprzestrzeniał, natomiast z budynku wydobywało się spore zadymienie.

Do akcji wysłano trzy zastępy Państwowej Straży Pożarnej ze Świebodzina oraz pięć zastępów z jednostek OSP Zbąszynek, OSP Dąbrówka Wielkopolska, OSP Rogoziniec oraz OSP Kosieczyn. Ponadto na miejscu zjawił się patrol policji i straży miejskiej.

Sytuacja została szybko opanowana

Jeszcze przed przyjazdem strażaków do działań zaangażowali się świadkowie zdarzenia, którzy odłączyli prąd oraz gaz w budynku. Jednocześnie ekipa budowlana działająca przy remoncie pobliskiego placu zaczęła porządkować okolice obiektu, aby samochody gaśnicze mogły podjechać jak najbliżej budynku.

- Po dojeździe zastępów na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pożarem objęty jest sklep zlokalizowany na parterze budynku. Działania gaśnicze pozwoliły na szybkie ugaszenie pożaru oraz obronienie pozostałej części handlowej i mieszkalnej budynku - relacjonuje bryg. Marcin Bohuszko, rzecznik świebodzińskiej straży pożarnej.

Dokładna przyczyna pożaru nie jest znana. To będzie ustalał już biegły z zakresu pożarnictwa. Na szczęście w wyniku pożaru nikt nie został poszkodowany, straty są jedynie materialne.

Przeczytaj też: 870 misji lubuskich śmigłowców LPR w 2022 roku. Sprawdź, jaka załoga latała najczęściej (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u