Pogoda Lubuskie. IMGW wydało kolejne ostrzeżenia przed burzami z gradem

30 czerwiec 2023
Autor: 
Pogoda Lubuskie. IMGW wydało kolejne ostrzeżenia przed burzami Redakcja

Pogoda Lubuskie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej po raz kolejny ostrzega przed burzami z gradem. Alerty wydano dla całego województwa.

W województwie lubuskim ponownie zagrzmi. Synoptycy IMGW wydali już ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem. Te obowiązują na terenie całego regionu.

- Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu do 20, lokalnie do 30 litrów wody na metr kwadratowy oraz porywy wiatru do 75 kilometrów na godzinę. Miejscami grad - ostrzega IMGW.

Prawdopodobieństwo zjawiska oceniono na 80 procent. Niebezpieczna aura ma utrzymywać się w piątek, 30 czerwca, od godziny 15:00 do 22:00.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Protest rolników w Zielonej Górze. Ciągniki sparaliżowały miasto

"Zalecana ostrożność"

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia? - Ostrzeżenie przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej - wyjaśnia instytut.

Tradycyjnie prosimy wszystkich o zachowanie szczególnej ostrożności. W trakcie opadów warunki do jazdy mogą być trudne, dlatego prosimy wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności. Radzimy też unikać parkowania pod drzewami. Warto zabezpieczyć również wszystkie przedmioty, które mogą zostać poderwane przez wiatr.

Przeczytaj też: Trwa akcja policji na lubuskich drogach. Masowe kontrole prędkości aż do wieczora


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u