Syryjczycy chcieli wjechać do Niemiec. Zostali zatrzymani przez straż graniczną

01 lipiec 2023
Autor: 
Syryjczycy chcieli wjechać do Niemiec. Zostali zatrzymani przez straż graniczną NOSG

Straż graniczna udaremniła kolejny przerzut nielegalnych imigrantów do Niemiec. Obywatel Słowacji przewoził 7 Syryjczyków! 

We wtorek, 27 czerwca patrol straży granicznej z placówki w Tuplicach prowadził działania na drogach w powiecie żarskim. Funkcjonariusze na drodze prowadzącej do granicy z Niemcami wytypowali i zatrzymali do kontroli drogowej osobowego Opla. Pojazdem podróżowało łącznie 8 osób.

Imigranci chcieli dostać się do Niemiec

Za kierownicą samochodu siedział 56-letni obywatel Słowacji. Pozostałe miejsca w aucie, w tym bagażnik zajmowali Syryjczycy, którzy nie posiadali dokumentów potwierdzających legalność ich pobytu w Polsce, posiadali jednak prawo pobytu na terytorium Słowacji.

- Cudzoziemców zatrzymano za usiłowanie przekroczenia granicy z Polski do Niemiec bez wymaganych dokumentów - podaje por. Paweł Biskupik, p.o. Rzecznika Prasowego Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. 

Mężczyźni usłyszeli zarzuty, przyznali się do winy i dobrowolnie poddali się karze 5 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na roczny oraz dwuletni okres próby.

Słowak za przerzut wziął 300 euro

56-letni obywatel Słowacji również usłyszał zarzuty. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze 9 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na dwa lata próby. Dodatkowo 56-latek musiał oddać 300 euro, które zarobił za próbę przerzutu cudzoziemców. 

Czytaj także - Przemycał narkotyki do Polski. Wpadł na granicy. Grozi mu 10 lat więzienia (ZDJĘCIA)

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Kierowca volvo przejechał po 3-letnim dziecku. Policja poszukuje sprawcy

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u