Pogoda Lubuskie. Intensywne opady śniegu, IMGW wydało ostrzeżenia

27 listopad 2023
Autor: 
Pogoda Lubuskie. Intensywne opady śniegu, IMGW wydało ostrzeżenia Redakcja

Pogoda Lubuskie. Na terenie województwa może spaść nawet do 15 cm białego puchu. IMGW wydało ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu.

Choć do zimy jeszcze niecały miesiąc to już mocno nam ona o sobie przypomina. To za sprawą arktycznego powietrza, które powoduje, że temperatury cały czas wahają się w okolicach 0 stopni Celsjusza. Teraz do mrozu mają dołączyć jeszcze kolejne opady śniegu.

Pogoda w Lubuskiem - są ostrzeżenia IMGW

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej już ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu.

- Prognozowane są opady śniegu powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 10 do 15 centymetrów - czytamy w komunikacie IMGW. Prawdopodobieństwo zjawiska oceniono na 70 procent.

Alert będzie obowiązywał we wtorek, 28 listopada od północy do godziny 12:00. Obecnie dotyczy powiatów żagańskiego, żarskiego i nowosolskiego. Niewykluczone jednak, że z biegiem czasu ostrzeżenie obejmie także m.in. powiat zielonogórski oraz miasto Zielona Góra.

- Typową reakcją skóry przy pobycie na zewnątrz, w warunkach silnego obciążenia organizmu zimnem, jest w odczucie szczypania. W przypadku wydłużonego pobytu w terenie otwartym mogą pojawić się także dreszcze, bo w ten sposób mięśnie wytwarzają dodatkowe ciepło potrzebne do ogrzania organizmu - przypominają synoptycy.

Pogoda Lubuskie - mogą być utrudnienia na drogach

Prognozy przewidują, że opady śniegu mają występować bez przerwy przez kilka godzin. Może to spowodować, że w niektórych miejscach warunki do jazdy będą trudne, dlatego apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas poruszania się samochodem.

- Prosimy wszystkich kierujących, aby starali się rano wyjechać kilka minut wcześniej po to, żeby nie nadrabiać straconego czasu na drodze. Pamiętajmy, że pośpiech prowadzi do nieostrożności i brawury - apeluje podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Przeczytaj też: Groźny wypadek w Zielonej Górze. Potrącenie pieszego, był nieprzytomny (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u