Pogoda Lubuskie. Są ostrzeżenia IMGW przed burzami

15 kwiecień 2024
Autor: 
Pogoda Lubuskie. Są ostrzeżenia IMGW przed burzami Redakcja

Pogoda Lubuskie. IMGW wydało ostrzeżenia przed burzami dla całego regionu. Te najbardziej mają rozwijać się w godzinach nocnych.

Po kilku dniach z wysoką temperaturą przyszło załamanie pogody. Temperatura dość mocno spadła, a od samego rana występują przelotne opady deszczu. Sytuacja ma się dalej zmieniać, bo w godzinach wieczornych i nocnych mogą zacząć rozwijać się burze.

O zjawiskach ostrzega już Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Synoptycy wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia.

Pogoda Lubuskie. Ostrzeżenia IMGW dla regionu

- Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu do około 10 mm oraz porywy wiatru do 85 km/h. Możliwy drobny grad - czytamy w komunikacie IMGW.

Prawdopodobieństwo zjawiska oceniono na 75%. Alert ważny jest od godziny 19:00 w poniedziałek, 15 kwietnia, do godziny 5:00 we wtorek, 16 kwietnia. Ostrzeżenie obowiązuje na terenie całego województwa lubuskiego.

- Nad południową i zachodnią częścią Polski prognozuje się wystąpienie burz. Kulminacyjny moment aktywności burz na zachodzie prognozowany jest na późne popołudnie i wieczór. Układy burzowe mogą przybrać bardziej zorganizowane formy takie jak słabo rozwinięte superkomórki burzowe i niewielkie liniowe układy konwekcyjne - przekazują Polscy Łowcy Burz.

Burze Lubuskie. "Zalecana ostrożność. Śledź rozwój sytuacji pogodowej"

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia?

- Ostrzeżenie przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej - wyjaśnia instytut.

W trakcie opadów warunki do jazdy mogą być trudne, dlatego prosimy wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności. Radzimy też unikać parkowania pod drzewami.

Przeczytaj też: Przyjechał na wezwanie do komendy w Zielonej Górze. Policjanci nie mieli litości (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u