Strażacy mają pełne ręce roboty

18 listopad 2015
Autor:  Kamila Galewska

6 interwencji straży pożarnej – to dotychczasowe skutki silnego wiatru, który w nocy z 17 na 18 listopada dotarł do Zielonej Góry. Na obszarze całego województwa lubuskiego strażacy wyjeżdżali do akcji ponad 40 razy.

Do najgroźniejszego wypadku doszło w Raculi. Tam uszkodzony został dach budynku gospodarczego. Jak informuje oficer prasowy komendanta miejskiego PSP mł. bryg. Ryszard Gura w budynku, w momencie zerwania dachu, nie znajdowali się ludzie. Straty dotyczą wyłącznie dóbr materialnych.

Z groźną sytuacją zmierzyli się także właściciele aut pozostawionych na parkingu przy ulicy Wyspiańskiego w Zielonej Górze. To właśnie tam drzewo zmiażdżyło dwa pojazdy. Na miejscu ludzie nie kryli oburzenia. –Te drzewa powinny już dawno zostać wycięte, stanowią wyłącznie zagrożenie – tłumaczyła jedna z zielonogórzanek. Wtórował jej mężczyzna, który zwracał uwagę na to, że ta sytuacja mogłaby skończyć się dużo gorzej, gdyby w tym czasie w pobliżu parkingu, znajdowały się wracające ze szkoły dzieci.

Przeczytaj także ...
Wydział Dochodzeniowo-Śledczy Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze poszukuje mężczyzny, podejrzewanego o popełnienie przestępstwa. Portrety pamięciowe poszukiwanego zostały sporządzone na podstawie opisu świadków. Rysopis: wiek z wyglądu 20 – 24 lata, wzrost około 170 cm, sylwetka wątła, cera normalna, włosy jasne krótkie, brak cech

Synoptycy ostrzegają, że obecne warunki pogodowe mogą utrzymać się jeszcze przez kilkanaście najbliższych godzin.


Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

O czym mówią na rynku w Zielonej Górze

Bartosz Arłukowicz przyjechał do Zielonej Góry. Poseł odwiedził targ na Owocowej, gdzie rozmawiał ze sprzedawcamiRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u