Przedszkole prawie na finiszu (FILM)

28 maj 2018
Autor:  Redakcja

Już za niedługo zakończą się prace remontowo-budowlane w szprotawskim przedszkolu, przy ul. Waszyngtona. W czerwcu wykonawca przekaże budynek do odbioru. Wówczas Maki, Bratki, Stokrotki, Niezapominajki i Kaczeńce będą mogły przeprowadzić się do swojego nowego przedszkola.

Prace remontowo-budowlane wykonano w 98%. Sale są już pomalowane. Wykładziny obiektowe i dywanowe położone. Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne zamontowane. Pomieszczenia administracyjno-biurowe oraz socjalno-gospodarcze gotowe. Obecnie trwają drobne prace wykończeniowe. Montowana jest balustrada schodowa. Na zewnątrz zaś wykonano tynki strukturalno-elewacyjne. Obecnie kładziona jest kostka brukowa. Do całkowitego zakończenia prac pozostały do przywiezienia i zamontowania place zabaw, bariery ochronne i montaż zadaszenia przed wejściem głównym. Jednocześnie dostawcy zwożą wyposażenie oraz sprzęt dydaktyczny.

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020, osi priorytetowej 9 „Infrastruktura społeczna”, działania 9.3. „Rozwój infrastruktury edukacyjnej”, poddziałania 9.3.1 „Rozwój infrastruktury edukacyjnej – projekty realizowane poza formułą ZIT”.

Całkowita wartość projektu wg. aneksu do umowy o dofinansowanie: 5.550.602,55 zł brutto

Maksymalna kwota wydatków kwalifikowanych: 4.665.458,87 zł

Dofinansowanie: 3.965.639,95 zł

Wkład własny beneficjenta (Gminy Szprotawa): 1.584.962,60 zł

 • Zielona Góra. W najbliższy weekend bezpłatne badania w Focus Mall

  Zielona Góra. W najbliższy weekend bezpłatne badania w Focus Mall

  W najbliższą sobotę, 20 listopada, w galerii Focus Mall w Zielonej Górze będzie można skorzystać z szeregu bezpłatnych badań i porad jak skutecznie rozpoznawać objawy stanu zagrożenia życia. Organizatorem jest IFMSA Poland - Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny w Zielonej Górze.

 • Dlaczego warto ćwiczyć fitness?

  Dlaczego warto ćwiczyć fitness?

  Nie od dziś wiadomo, że dbanie o aktywność fizyczną ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Ćwiczenia fitness to jedna z ulubionych form aktywności kobiet - są energiczne, angażujące wszystkie mięśnie i spalają dużo kalorii. Dlaczego warto się na to zdecydować i jaki sport wybrać?

 • Czy luteina może korzystnie wpływać na wzrok?

  Czy luteina może korzystnie wpływać na wzrok?

  Twoje oczy potrzebują różnych składników odżywczych dla zachowania ich optymalnego zdrowia. Jednym z kluczowych organicznych związków w przypadku utrzymania dobrej kondycji widzenia jest luteina – karotenoid o właściwościach przeciwzapalnych.

 • W Lubuskiem powstanie 5 Centrów Zdrowia Psychicznego

  W Lubuskiem powstanie 5 Centrów Zdrowia Psychicznego

  Marszałek Elżbieta Anna Polak spotkała się w poniedziałek z dyrektor Szpitala w Ciborzu Beatą Sudnik-Kotus. Spotkanie dotyczyło utworzenia przez Szpital Centrum Zdrowia Psychicznego (CZP) w Zielonej Górze.

 • Barbara po wodzie, święta po lodzie

  Barbara po wodzie, święta po lodzie

  Stare polskie przysłowie mówi, że kiedy na Św. Barbarę błoto będzie zima jak złoto. A jak faktycznie zapowiada się pogoda na najbliższe dni i, co najważniejsze, na święta?

 • Kierowco bądź ostrożny w czasie mgły

  Kierowco bądź ostrożny w czasie mgły

  Dzisiaj od wczesnego poranka na naszych drogach gęste mgły, które będą towarzyszyć nam juz teraz bardzo często. Policja apeluje do wszystkich kierujących o ostrożną, rozważną jazdę i dostosowanie prędkości do trudnych warunków panujących aktualnie na drogach. Pamiętajmy także o zgodnym z przepisami stosowaniu świateł przeciwmgłowych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u