Zapomnij o grillu! Zgotuj sobie wycieczkę podczas Majówki 2023!

30 marzec 2023
Autor: 
Zapomnij o grillu! Zgotuj sobie wycieczkę podczas Majówki 2023!

W tym roku 1 maja wypada w poniedziałek, a 3 maja w środę. Wystarczy wziąć 3 dni urlopu, aby cieszyć się 9 dniami wolnego! Szkoda cały ten czas poświęcić na grillowanie, choć bez wątpienia jest to miła rozrywka. Może część długiego weekendu poświęcić na wycieczkę? Podpowiadamy, gdzie warto pojechać!

Każdy z nas ma inne upodobania turystyczne. Jednych interesuje aktywny wypoczynek, inni chcą zobaczyć zabytki, a kolejni zatopić się w nocnym życiu odwiedzanego miasta. Dlatego przygotowaliśmy kilka różnych propozycji wyjazdu, a na końcu zawarliśmy kilka porad na temat ubezpieczenia podróżnego, które szybko znajdziesz na https://mubi.pl/.

Cudze chwalicie, swego nie znacie – wypad do Krakowa lub Torunia

Polska to piękny kraj z wieloma niesamowitymi miejscami, które z pewnością warto zobaczyć przynajmniej raz w życiu. Z pewnością należą do nich miasta, do których po pierwszej wizycie chce się ponownie wrócić. Na Majówkę 2023 wybraliśmy dwa klasyki – Kraków i Toruń!

Kraków

Trudno wyobrazić sobie kogoś w Polsce, kto nie słyszał o Krakowie. Czy jednak każdy odwiedził to miasto i poznał jego sekrety? Wątpliwe! Oczywiście najbardziej znany w Krakowie jest Wawel oraz rynek z Sukiennicami i pobliskim Kościołem Mariackim

Na pewno wiosenna pogoda sprzyjać będzie spacerowi po Plantach, które otaczają ścisłe centrum miasta lub po deptakach nad Wisłą. Jeśli jesteś pasjonatem historii, to trafiłeś do idealnego miejsca, gdzie oprócz Wawelu koniecznie powinieneś zobaczyć dzielnicę Kazimierz, Muzeum Etnograficzne czy Muzeum Książąt Czartoryskich ze słynnym obrazem Leonarda da Vinci Dama z gronostajem.

Z kolei wieczorem warto wybrać się na kolację do jednej z krakowskich restauracji lub na piwo czy drinka do rozsianych w centrum knajpek i pubów – a nuż trafisz na koncert jazzowy czy inny artystyczny występ!  

Toruń

Kolejnym miejscem, które przyciąga turystów z całej Polski jest Toruń. To leżące nad Wisłą miasto może pochwalić się magiczną starówką, która została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO – to tam zobaczysz gotycko-barokowy ratusz.

Zapewne każdemu z nas Toruń kojarzy się z Mikołajem Kopernikiem. Dlatego koniecznymi przystankami podczas zwiedzania tego miast powinny być dwa miejsca: pomnik Mikołaja Kopernika oraz dom Mikołaja Kopernika. Będąc w temacie astronomicznym, z pewnością warto zobaczyć także planetarium!

Aktywnie w wiosennym słońcu – kierunek polskie góry

Wiosna to świetny czas na powrót do aktywności na świeżym powietrzu. Robi się ciepło, ale nie upalnie, więc warunki do pieszych wędrówek po górach są wtedy idealne. W tym artykule pominiemy tak oczywiste cele majówkowego wyjazdu jak Bieszczady czy Tatry. Co więc proponujemy?

Szklarska Poręba

Ta górska miejscowość położona jest między Górami Izerskimi a Karkonoszami. Dzięki temu podczas jednego wyjazdu będziesz mógł wybrać się na wycieczkę na szlaki o innej charakterystyce. Na pewno jednym z celów pieszej wycieczki powinna być Szrenica, czyli szczyt górski liczący 1 361 m n.p.m. 

W okolicach Szklarskiej Poręby z pewnością warto zobaczyć wodospad Szklarki, formację skalną Chybotek, a także wybrać się na punkt widokowy Złoty widok. Miłośników gór, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę o skałach, z pewnością skusi Muzeum Mineralogiczne. Dodajmy do tego wizytę w Hucie szkła w Piechowicach, gdzie oprócz zwiedzania zakładu można wziąć udział w warsztatach i zobaczyć Krystalium!

Beskid Niski

Jeśli lubisz miejsca mniej popularne turystycznie, gdzie obcowania z naturą nie zakłócają tłumy na szlakach i kolejki do każdej atrakcji, to Beskid Niski będzie świetnym kierunkiem wyjazdu dla Ciebie. To góry w sam raz do rodzin z dziećmi, także tych, które chcą wziąć ze sobą rowery.

W regionie tym oprócz podziwiania wspaniałych krajobrazów można poznać kulturę łemkowską – wystarczy odwiedzić Muzeum Kultury Łemkowskiej w Zyndranowej. Dodatkowo będąc w Beskidzie Niskim, warto wybrać się do pobliskiego Sanoka, Krosna czy do Binarowej, gdzie znajduje się wpisany na listę światowego dziedzictwa kościół św. Michała Archanioła.

Ciepło, fajnie, bezpiecznie

Niewiele osób wie, ale również na wyjazd po Polsce można kupić ubezpieczenie turystyczne. Najlepiej do tego nada się kalkulator ubezpieczenia turystycznego, gdzie można od razu porównać oferty od kilku ubezpieczycieli i wybrać tę najlepiej dopasowaną do celu wyjazdu.

Jeśli zastanawiasz się, po co Ci takie ubezpieczenie, gdyż koszty leczenia pokrywa w kraju ZUS, to powinieneś pamiętać, że ubezpieczenie turystyczne po Polsce może zawierać także assistance, NNW i OC w życiu prywatnym. Będą to przydatne ochrony, gdy zdecydujesz się na aktywny wypoczynek lub intensywne zwiedzanie.

Co ważniejsze, koszt ubezpieczenia turystycznego na wyjazd krajowy po Polsce jest bardzo tani. Tygodniowe ubezpieczenie kosztuje od 10 zł do 50 zł. W dzisiejszych czasach to śmieszne kwoty – zwłaszcza jak porówna się je z cenami żywności!

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

 • Majówka na sportowo, czyli druga edycja Biegu Liona w Kargowej

  Majówka na sportowo, czyli druga edycja Biegu Liona w Kargowej

  Już 1 maja mieszkańcy Kargowej i okolic będą mogli wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu sportowym, którego partnerem jest Nestlé. Na terenie lokalnego Stadionu Miejskiego odbędzie się Bieg Liona, a także wiele innych atrakcji, jak turnieje piłkarskie i konkurencje lekkoatletyczne, realizowane w ramach Miasteczka Lekkoatletycznego. Na uczestników wydarzenia czeka również spotkanie z gwiazdą sportu, Kornelią Lesiewicz.

 • Na majowy weekend jedźmy bezpiecznie

  Na majowy weekend jedźmy bezpiecznie

  Pierwszy tegoroczny „długi weekend” to dla lubuskich stróżów prawa czas wzmożonej pracy nad bezpieczeństwem zmotoryzowanych. Liczne policyjne kontrole, które będą prowadzone na naszych drogach mają jeden, główny cel – aby wszyscy – zmotoryzowani, rowerzyści, piesi bezpiecznie spędzili „majówkę”. A z majowych wyjazdów wrócili nie tylko z pozytywnymi wrażeniami, ale cało i zdrowo.

 • Zapraszamy na Krumską Majówkę

  Zapraszamy na Krumską Majówkę

  Zapraszamy 01 maja na Krumską Majówkę do Karczmy Taberskiej!

 • Policjanci podsumowali "majówkę" na lubuskich drogach. Odnotowano 19 wypadków

  Policjanci podsumowali "majówkę" na lubuskich drogach. Odnotowano 19 wypadków

  Dobiegł końca wyjątkowo długi weekend majowy. Policjanci mieli sporo pracy w związku z nasilonym w tym czasie ruchem drogowym oraz licznymi imprezami rozrywkowymi organizowanymi w regionie. Od początku działań lubuscy stróże prawa odnotowali 19 wypadków, w których życie straciły cztery osoby, a 22 zostały ranne. Mundurowi zatrzymali 78 kierowców, którzy mimo wielu apeli wsiedli za kierownicę wcześniej spożywając alkohol.

 • Strażacy ostrzegają: ostrożnie z paleniem ognisk i grillowaniem

  Strażacy ostrzegają: ostrożnie z paleniem ognisk i grillowaniem

  Sezon wiosenno-letni to dla wielu osób dobra okazja do grillowania czy spotkań przy ogniskach. Zielonogórscy strażacy co roku zabierają głos w tej sprawie. Apelują, aby mieszkańcy bezpiecznie spędzali ten czas.

 • Noga z gazu! Lubuscy policjanci rozpoczęli akcję "Bezpieczny Weekend"

  Noga z gazu! Lubuscy policjanci rozpoczęli akcję "Bezpieczny Weekend"

  Rozpoczyna się „majówka” - pierwsze urlopy i związane z nimi wyjazdy. Dla lubuskich policjantów oznacza to wzmożone działania nad zapewnieniem bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu. - Niech sprzymierzeńcami naszych majowych podróży będą rozsądek i wyobraźnia, przejawiająca się zwłaszcza przestrzeganiem przepisów ruchu drogowego - mówi sierż. szt. Maciej Kimet z Lubuskiej Policji.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u