Jak wybrać kompletną zastawę obiadową? Poradnik zakupowy

22 luty 2024
Autor:  Artykuł partnera
Jak wybrać kompletną zastawę obiadową? Poradnik zakupowy

Wyposażenie kuchni w zastawę obiadową jest ważnym, często nawet pierwszym krokiem podejmowanym przy przeprowadzce. Jest tez niesamowicie przyjemne, bo pozwala nam wyrazić swoją estetyczną naturę, podkreślić zamiłowanie do pięknego designu. Jednak w tym przypadku wygląd talerzy nie powinien być jedyny, co kieruje nami przy zakupach. Funkcjonalność, trwałość oraz bezpieczeństwo produktów, z których serwować będziesz bliskim zupy czy dania główne jest niesłychanie ważna. Zobacz, czym kierować się podczas wyboru tych elementów!

Rozmiar zestawów i liczba elementów

Przed podjęciem decyzji o zakupie zastawy obiadowej warto zastanowić się, ile elementów faktycznie będziesz potrzebować. Jest to oczywiście bezpośrednio związane z liczbą osób, dla których będzie ona przeznaczona. Rodziny 5-7 osobowe mogą potrzebować większej ilości talerzy, misek i sztućców niż małe gospodarstwa domowe (2-3 osoby). Większość zastaw obejmuje komplety dla 4, 6, 8 lub nawet 12 osób. Wybierając rozmiar zastawy, należy pamiętać, że większe zestawy mogą być bardziej ekonomiczne w dłuższej perspektywie, ponieważ cena za jednostkę będzie niższa. Poza tym w ten sposób zyskujesz zapasowe talerze, gdy pozostałe są w zmywarce lub stłuką się.

Materiał wykonania - jaka zastawa sprawdzi się w domu?

Zastawy obiadowe są produkowane z różnych materiałów, wśród których najpopularniejsze są:

  • porcelana,

  • ceramika,

  • szkło.

Zdarzają się także zastawy z innych tworzyw, ale nie są one już tak funkcjonalne czy estetyczne.

Każdy z wymienionych materiałów ma swoje zalety i wady. Porcelana jest elegancka i trwała, ale może być delikatna i łatwo pękać. Ceramika jest bardziej odporna na uszkodzenia, ale może szybciej się ścierać. Szkło jest uniwersalne stylistycznie oraz łatwe w utrzymaniu czystości, ale może być kruche. Zastanów się, jak intensywnie korzystasz z talerzy, czy myjesz je w zmywarce, czy elementy są bardzo narażone np. na upadki z wysokości i rozbicie.

Wzór - design talerzy wpływa na przyjemność jedzenia!

Zastawy obiadowe są dostępne w różnorodnych wzorach i designach, począwszy od klasycznych i minimalistycznych po bardziej kolorowe i fantazyjne. Przed zakupem warto zastanowić się, jaki styl pasuje do wystroju wnętrz naszego domu oraz jakie wrażenie chcemy osiągnąć na stole. Ogólnie potrawy najlepiej prezentują się na jednolitych talerzach. Są one też najbardziej uniwersalne - odpowiednie na wszystkie okazje.

Zdjecie2

Funkcjonalność - kształt, rozmiar, a nawet głębokość mają znaczenie

Podczas wyboru zastawy obiadowej warto zwrócić uwagę na jej funkcjonalność, szczególnie na takie aspekty jak:

  • Czy naczynia nadają się do użytku w zmywarce i kuchence mikrofalowej?

  • Czy talerze są stosunkowo lekkie i łatwe w przechowywaniu?

  • Czy kształt sztućców jest wygodny w użytkowaniu (wygodnie leżą w dłoni)?

  • Jak głębokie są miski, czy zupa nie będzie się z nich wylewać?

Wybór kompletnego zestawu obiadowego może być trudny, ale kiedy wiesz, na co zwrócić uwagę, podjęcie decyzji okaże się prostsze, a przyjemność z zakupów – większa.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u