Dotacja 2024 dla OSP w województwie lubuskim - gdzie ją zrealizować?

28 luty 2024
Autor:  Artykuł partnera
Dotacja 2024 dla OSP w województwie lubuskim - gdzie ją zrealizować?

Do 7 marca br. Ochotnicze Straże Pożarne z województwa lubuskiego mogą złożyć wniosek konkursowy na realizację zadania publicznego mającego na celu wzmocnienie potencjału ratowniczego Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie regionu.

Dotacje 2024 na dofinansowanie dla Ochotniczych Straży Pożarnych w województwie lubuskim

Celem konkursu jest wyłonienie ofert na realizację zadania publicznego polegającego na doposażeniu jednostek OSP z terenu województwa lubuskiego w niezbędny sprzęt, wyposażenie, umundurowanie bojowe oraz umundurowanie galowe. Zadanie to ma na celu zwiększenie potencjału ratowniczego jednostek OSP, poprawę możliwości funkcjonowania oraz utrzymanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa publicznego w regionie. Zadanie nosi nazwę „Zwiększenie potencjału ratowniczego Ochotniczych Straży Pożarnych z województwa lubuskiego” i obejmuje zakup niezbędnego sprzętu, wyposażenia oraz umundurowania bojowego i galowego dla jednostek OSP. Łączna kwota przeznaczona na to zadanie wynosi 300.000 zł. Maksymalna kwota finansowania pojedynczego projektu w ramach konkursu wynosi 20.000 zł. Konkurs stanowi ważny krok w kierunku poprawy efektywności i potencjału ratowniczego Ochotniczych Straży Pożarnych województwa lubuskiego.

Na co dotacja 2024 OSP w Lubuskiem?

Dotacje stanowią wyjątkową możliwość dla jednostek, umożliwiając podniesienie standardów działalności oraz zwiększenie efektywności działań ratowniczych. Kolejnym krokiem dla wygranych ochotniczych straży pożarnych będzie znalezienie odpowiedniego partnera do zrealizowania dofinansowania na sprzęt i umundurowanie strażackie. Sklep Ogniowy to internetowy sklep strażacki, który od kilkunastu lat zaopatruje Komendy Państwowej Straży Pożarnej czy jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w kompleksowe wyposażenie dla strażaków. W Sklepie Ogniowym branżowi eksperci oraz strażacy doradzą podczas wyboru ekwipunku strażackiego i sprawnie zrealizują zamówienia. Sklep oferuje szeroki asortyment sprzętu strażackiego, od węży strażackich i prądownic, sprzęt do ratownictwa drogowego jak narzędzia hydrauliczne, sprzęt ratowniczy w tym m.in. aparaty powietrzne, kamery termowizyjne, sygnalizator bezruchu, po wiele innych narzędzi niezbędnych w akcjach gaśniczo-ratowniczych. Ochotnicza Straż Pożarna znajdzie w Ogniowym pełne umundurowanie strażackie, w tym ubrania specjalne, buty strażackie, hełmy, rękawice i wiele innych akcesoriów. Sklep Ogniowy sprzedaje wyposażenie strażackie najlepszych producentów, zakupy w tym sklepie strażackim to nie tylko gwarancja jakości, ale także komfortu i bezpieczeństwa dla strażaków.

Nowe technologie dla OSP

W dzisiejszym świecie, gdzie technologia zmienia nasze życie, zrewolucjonizowane rozwiązania w dziedzinie ratownictwa stają się nieodłączną częścią skutecznych działań. Fotokite Sigma, nowoczesny dron ratowniczy, wznosi się na wyżyny jako nieocenione narzędzie w służbie ochrony ludzkiego życia i mienia. Zapomnijcie o tradycyjnych dronach - Fotokite Sigma to nowy poziom profesjonalnych operacji ratunkowych. Dron umocowany jest na lince i wznosi się na wysokość 45 m, może pracować w bardzo niesprzyjających warunkach. Za pomocą tabletu ratownicy otrzymują wszelkie potrzebne informacje o sytuacji, mogą też sprawnie podjąć kluczowe decyzje jak daną akcję przeprowadzić. Fotokite Sigma został zaprojektowany z myślą o niezawodności i trwałości. Wytrzymała konstrukcja oraz odporne na warunki atmosferyczne materiały sprawiają, że dron ten świetnie sprawdza się nawet w trudnych warunkach, takich jak silny wiatr czy deszcz. Dron ratowniczy Fotokite Sigma wyposażony jest w zaawansowaną kamerę termowizyjną, umożliwiającą precyzyjne lokalizowanie osób lub źródeł ciepła nawet w warunkach ograniczonej widoczności. System transmisji obrazu pozwala natychmiast przekazywać informacje do zespołów ratunkowych na ziemi. Fotokite  to prawdziwa rewolucja w ratownictwie. Jego zaawansowane funkcje i niezawodność sprawiają, że stanowi niezastąpioną pomoc dla służb ratowniczych na całym świecie. Kolejną innowacją w straży pożarnej jest samochodowa płachta gaśnicza, która izoluje pożar auta od otoczenia, szczególnie polecana w przypadku pożaru aut elektrycznych. To rozwiązanie, które może zapobiec poważnym konsekwencjom pożaru, będąc jednocześnie łatwym w użyciu - dwie osoby mogą rozłożyć sprawnie płachtę o wadze 24 kg. W Sklepie Ogniowy znajdziemy m.in drona ratowniczego Fotokite oraz samochodową płachtę gaśniczą Texfire oraz pełną wiedzę i szkolenie na temat efektywności użycia.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u