Kawiarenka zdrowia – biała sobota w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze

28 luty 2024
Kawiarenka zdrowia – biała sobota w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze

Jeszcze przez 2 godziny można zapisac się na cykl marcowych wydarzeń w szpitalach, których celem jest podniesienie świadomości o naszym zdrowiu i sposobach na jego poprawę. Najbliższe spotkanie w już w ten weekend.

Kawiarenki zdrowia bo tak nazywa się cykl marcowych wydarzeń w szpitalach, ma na celu podniesienie świadomości o profilaktyce i własnym dobrostanie. Aby wziąć udział w spotkaniu należy się wcześniej zarejestrować. Zrobisz to 28 lutego, do godz. 14 pod nr. telefonu 68 329 62 04. Nie zwlekaj!

Marzec to idealna pora, by zadbać o zdrowie. Niezmiennie stoimy na stanowisku, że skoro możemy robić coroczny przegląd auta czy roweru, to powinniśmy też raz na dwanaście miesięcy poświęcić uwagę swojemu ciału. Profilaktyka polega właśnie na tym, żeby badać się zanim cokolwiek nam dolega. Jest wiele chorób, które nie dają na początku żadnych objawów, a wykryte w porę – są całkowicie uleczalne.

Badania w Poradniach przyszpitalnych przy ul. Podgórnej przeprowadzą:

  • Urolodzy - badania profilaktyczne w kierunku guza jądra u mężczyzn 18-35 r.ż. (10:00-12:00);
  • Diabetolog - pomiar cukru, masy ciała, ciśnienie, konsultacje diabetologiczne (10:00-14:00);
  • Nefrolog - razem ze Stowarzyszeniem Nerka - działania promujące, informacyjne - lekarz nefrolog w razie konieczności możliwa konsultacja (10:00-14:00);
  • Pulmonolodzy - spirometria i konsultacje - 4 lekarzy (9.30-13:30). Do przebadania 100 osób;
  • Kardiolodzy - ocena ryzyka sercowo-naczyniowego u osób bez rozpoznanej choroby serca (poza nadciśnieniem tętniczym) - konsultacje. Mile oczekiwane osoby z wykonanym uprzednio profilem lipidów (lub cholesterolem nie HDL), który można wykonać m.in. w ramach Profilaktyki 40 PLUS. (10.00-14.00, dwóch lekarzy);
  • Badania dermatoskopowe w specjalnie zaadaptowanym samochodzie z nowoczesnym wyposażeniem medycznym (m.in. wideodermatoskop) - #Fura Zdrowia - akcja organizowana jest przez Akademię Czerniaka, sekcję naukową Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej (10.00 -14.00, lekarz dermatolog z Kliniki Dermatologii MSWiA w Warszawie. Badanie na parkingu przed poradniami na ul. Podgórnej.
  • Dentobus na parkingu przed poradniami na ul. Podgórnej.

Czytaj także: Dzień Kobiet w Centrum Kreatywnej Kultury


NL LOGO Z LINIAChcesz zareklamować swoje usługi czy produkty? Napisz do nas! Nasz zespół ekspertów dopasuje treść artykułu do Twojej branży i grupy docelowej. Skontaktuj się z nami już dziś na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u