Wybory 2023. Znamy sondażowe wyniki. Zobacz, jak jest w Lubuskiem

15 październik 2023
Autor: 
Wybory 2023. Znamy sondażowe wyniki. Zobacz, jak jest w Lubuskiem Redakcja

Wybory Parlamentarne 2023. O godzinie 21:00 zakończyło się głosowanie. W całej Polsce wygrywa PiS, ale to opozycja ma więcej mandatów. Jak wygląda to w Lubuskiem? Znamy wyniki exit poll.

Wybory 2023 rozpoczęły się dziś, 15 października, punktualnie o godzinie 7:00. Głosowanie zakończyło się natomiast o godzinie 21:00. W okręgu nr 8, który obejmuje całe województwo lubuskie, mieszkańcy wybierali 12 posłów. Jeśli chodzi o Senat, to w tym przypadku region podzielono na trzy jednomandatowe okręgi.

Wybory Parlamentarne 2023 - sondażowe wyniki

Według sondażowych wyników exit poll przeprowadzonych przez Ipsos dla TVN, Polsat i TVP w Polsce wygrało Prawo i Sprawiedliwość (36,8%), co daje 200 mandatów. Więcej mandatów, bo 248 ma jednak opozycja. Koalicja Obywatelska (31,6% - 163 mandaty), Trzecia Droga (13% - 55 mandatów), Lewica (8,6% - 30 mandatów), Konfederacja (6,2% - 12 mandatów).

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Dziecko samowolnie opuściło przedszkole. Nikt tego nie zauważył

Jak sytuacja wygląda w województwie lubuskim? Tutaj według tego samego sondażu wygrała Koalicja Obywatelska (42% - 6 mandatów). Dalej był PiS (24,4% - 3 mandaty), Trzecia Droga (13,8% - 2 mandaty), Lewica (10,4% - 1 mandat). Na końcu znalazła się Konfederacja (6%) i Bezpartyjni Samorządowcy (2,3%), którzy nie uczestniczyliby w podziale mandatów.

Należy pamiętać, że oficjalne wyniki mogą nieznacznie odbiegać od powyższych wartości. Według Ipsos ogólnopolska frekwencja w wyborach wyniosła 72,9 procent, natomiast w Lubuskiem 69,6 procent.

Przeczytaj też: Wybory 2023. W Żaganiu mężczyzna wyniósł karty do głosowania. Mówił, że je spalił


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u