Ruszył przetarg na budowę strażnicy PSP w Żarach. Wiemy, jak będzie wyglądać!

13 marzec 2019
Autor: 
Nowa strażnica PSP w Żarach KP PSP Żary

W Żarach powstanie nowa strażnica dla Komendy Powiatowej PSP oraz Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. Właśnie ruszył przetarg na jej budowę, która może pochłonąć ponad dwa i pół miliona złotych.

Nowe budynki zostaną wybudowane na działce przy ul. Zielonogórskiej. Taka lokalizacja jednostki gwarantuje o wiele szybszy dojazd do zdarzeń, ponieważ strażnica znajdzie się tuż przy głównych szlakach komunikacyjnych - drodze krajowej nr 12 oraz 27. Z pewnością zapewni to sprawne i skuteczne funkcjonowanie systemu ratowniczego w mieście oraz powiecie żarskim.

Przetarg ogłoszony przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej obejmuje budowę obiektu w stanie surowym otwartym. Przewiduje się, że wszystkie prace na tym etapie powinny zakończyć się pod koniec listopada tego roku i pochłoną kwotę ponad dwóch i pół miliona złotych.

Projekt inwestycji zakłada powstanie dwóch dwukondygnacyjnych budynków, które będą ze sobą ściśle połączone. Siedziba Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej będzie składać się między innymi z hali garażowej, wieży do suszenia węży oraz pralni na ubrania specjalne ratowników. Na Komendę Powiatową złoży się natomiast Powiatowe Stanowisko Kierowania, garaż na samochody operacyjne i sala Centrum Zarządzania Kryzysowego. Ponadto na działce wybudowana zostanie ściana do ćwiczeń, a także boisko wielofunkcyjne.

W chwili obecnej strażacy wyjeżdżają do zdarzeń z jednostki przy ulicy Serbskiej. Budynek wybudowany przed laty z roku na rok jest w coraz to gorszym stanie technicznym.

Fot. KP PSP Żary, Google Maps

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u