Przejazd autostradą A2 jeszcze droższy. Zmiany już od dziś

02 marzec 2020
Autor: 
Przejazd autostradą A2 jeszcze droższy Fot. Pixabay

Polskie autostrady są jednymi z najdroższych w Europie. Podwyżek nie ma jednak końca. Tym razem drożej zapłacimy na odcinku Nowy Tomyśl - Konin (autostrada A2).

Spółka Autostrada Wielkopolska zmieniła ceny za przejazd trzema odcinkami autostrady A2 między Nowym Tomyślem a Koninem. Drożej zapłacą kierowcy pojazdów wszystkich kategorii. Zmiany weszły w życie dziś o 6 rano.

Nowe opłaty:

  • 22 zł - kat. 1 - motocykle i pojazdy samochodowe o dwóch osiach
  • 33 zł - kat. 2 - pojazdy samochodowe o dwóch osiach, m.in. ciężarówki
  • 50 zł - kat. 3 - pojazdy samochodowe o trzech osiach, m.in. autobusy
  • 77 zł - kat. 4 - pojazdy samochodowe o więcej niż trzech osiach, m.in. ciężarówki z przyczepami
  • 220 zł - kat. 5 - pojazdy nienormatywne

Nowy cennik ma odzwierciedlać realne koszty utrzymania autostrady, wynikające z realizacji niezbędnych inwestycji poprawiających komfort i bezpieczeństwo podróżnych, obsługi kredytów, a także z powodu mocno rosnącej inflacji. Spółka poinformowała, że chce w tym roku wprowadzić na A2 elektroniczny system poboru opłat na bramkach przy zastosowaniu odczytu tablic rejestracyjnych.

Przeczytaj też: Koronawirus w Polsce. Policja rezygnuje z alkotestów "bezustnikowych" (FILM)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u