Trzy miliony na gorzowską chemioterapię (FILM)

02 marzec 2020
Trzy miliony na gorzowską chemioterapię Marcin Kluwak

Szpital w Gorzowie rozbuduje dzienny oddział chemioterapii. Inwestycję tę kwotą 3 mln zł dofinansuje samorząd województwa. To niezwykle ważna inwestycja dla osób walczących z nowotworem.

Dziś umowę na dofinansowanie podpisali marszałek Elżbieta Anna Polak oraz wiceprezes szpitala w Gorzowie Robert Surowiec. Dotacja województwa lubuskiego wyniesie na ten cel wynosi 3 mln zł, a całkowita wartość inwestycji to 5,7 mln zł. Samorządowa dotacja przeznaczona zostanie na opracowanie dokumentacji budowlanej oraz roboty budowlano-montażowe. Zadanie zostanie zrealizowane w formule „zaprojektuj i wybuduj”.

Dziś chemioterapia dzienna w gorzowskim szpitalu jest podawana na pododdziale Oddziału Onkologii Klinicznej i Radioterapii. Jest tam 14 stanowisk. Potrzeba rozbudowy pododdziału i utworzenie Oddziału Dziennej Chemioterapii wynika z tego, że obecna lokalizacja pododdziału jest w znacznym oddaleniu od oddziału, co utrudnia racjonalne rozdysponowanie personelu medycznego. Szpitalowi zależy na rozwoju lecznictwa onkologicznego. Uruchomienie Ośrodka Radioterapii w lecznicy zwiększyło zapotrzebowanie na leczenie chemioterapią w trybie dziennym. Przeniesienie pododdziału chemioterapii do nowej lokalizacji umożliwi szpitalowi lepsze wykorzystanie powierzchni i poprawę warunków leczenia oraz pobytu pacjenta i pracy personelu medycznego. Nowy Oddział Dziennej Chemioterapii będzie miał 30 stanowisk dla pacjentów. Zostanie umiejscowiony w parterowym budynku przylegającym do istniejącego korytarza na poziomie parteru. 

- Od dawna mocno wspieramy finansowo onkologię w gorzowskim szpitalu – zapewnia marszałek Elżbieta Anna Polak. W Gorzowie to milionowe inwestycje. W perspektywie finansowej 2007-2013 placówka realizowała projekty warte 31 mln zł, w tym dofinansowanie wyniosło 25,4 mln zł (na stan z 31 maja 2015 roku). W tej perspektywie jest to już 69 mln zł w tym środków unijnych 27,3 mln zł (wg stanu na 28 lutego 2020 r.). 

Źródło: lubuskie.pl

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.