Wszystkich Świętych na drogach - Raport Specjalny NewsLubuski.pl

01 listopad 2018
Autor: 
Wszystkich Świętych na drogach - Raport Specjalny NewsLubuski.pl Redakcja
       

W całej Polsce trwają uroczystości Wszystkich Świętych. Na drogach w naszym regionie panuje wzmożony ruch przez co łatwo o kolizje i wypadki. Jesteśmy dla Państwa całą dobę, monitorujemy na bieżąco sytuację na lubuskich drogach oraz szczególnie przy miejskich nekropoliach.

Godz.Relacja
20:00

Ruch na drogach w regionie odbywa się bez większych utrudnień, wszystkie szlaki komunikacyjne są przejezdne. Zwróćmy szczególną uwagą w rejonie przejść dla pieszych oraz nieoświetlonych fragmentów jezdni. W ubiegłym roku podczas "akcji Znicz" w całej Polsce doszło do 152 wypadków w których zginęło 7 osób a 195 zostało rannych. (wg danych KGP)

18:10 Zielona Góra: Ruch na drogach odbywa się bez utrudnień, również w rejonie cmenatrza nie powinniśmy utknąć w korku. Do tej pory zielonogórscy strażacy nie odnotowali żadnej interwencji związanej z kolizjami bądź wypadkami. 
15:50

Ruch na drogach w regionie odbywa się bez większych utrudnień, wszystkie szlaki komunikacyjne są przejezdne. Z utrudnieniami możemy liczyć się jedynie w rejonach większych cmentarzy.

15:30

Świebodzin: Na tą chwilę nie doszło do żadnych zdarzeń. - Na niektórych trasach tworzą się utrudnienia, lecz są one na bieżąco rozładowywane przez policjantów ruchu drogowego. Funkcjonariusze nadal są obecni w pobliżu cmentarza oraz parkingów, gdzie w miarę potrzeb regulują ruchem - informuje sierż. sztab. Marcin Ruciński.

received 420854555114167

15:15 Zielona Góra: Obecna sytuacja przy cmentarzu komunalnym - zdjęcia z drona.
14:30 Żary: Drogi dojazdowe do cmentarza komunalnego przez cały dzień przejezdne. Korki tworzyły się wcześniej tylko w pobliżu parkingów. Ludzie parkują samochody w każdym, wolnym miejscu, niekoniecznie legalnym. Sporo ludzi korzysta z komunikacji autobusowej.

PSX 20181101 144306

Fot. Marcin Jodłowski

14:00 Zielona Góra: Droga z centrum miasta na cmentarz komunalny wynosi nawet do 2 godzin. Pobliskie ulice są zakorkowane. - Pieszo wyprzedziłem między innymi autobus, na który się spóźniłem - relacjonuje internauta Bartek.
12:10 Śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym na trasie Sarbiewo - Zwierzyn koło Strzelec Krajeńskich. Droga zablokowana. Zginęła jedna osoba a trzy zostały ranne. Czytaj więcej
11:15 Krosno Odrzańskie: - W całym powiecie krośnieńskim jest spokojnie i bez większych utrudnień - mówi asp. szt. Justyna Kulka, rzecznik KPP w Krośnie Odrz. Pamiętajmy o zmianach w organizacji ruchu! Jak dojechać na cmentarz w mieście?CmentarzKrosnoRuch2018
10:55 Ruch na głównych arteriach komunikacyjnych w regionie odbywa się płynnie. W pobliżu większych nekropolii duże utrudnienia. W Zielonej Górze od centrum miasta korek już od Alei 3 Maja.
10:05 Zielona Góra: Pomimo dużej ilości pojazdów ruch na parkingu odbywa się stosunkowo płynnie. Wjazdami na plac kierują policjanci oraz strażnicy graniczni. Nieustannie monitorują oni sytuację i w razie potrzeby czasowo zamykają wjazd, aby nie dochodziło do blokady dróg przejazdowych na parkingu.
9:45 Gorzów Wielkopolski: Spory ruch na cmentarzu przy ul. Żwirowej. Na teren nekropolii przybywa coraz więcej ludzi. Mocno korkuje się między innymi ulica Słowiańska.
9:23 Przypominamy o zmianach w organizacji ruchu przy cmentarzach. Największe zastosowano w Zielonej Górze (LINK) oraz Gorzowie Wielkopolskim (LINK).
9:15 Szprotawa: Ruch przy nekropolii bardzo duży. Kieruje nim policja oraz straż miejska. Sam parking przycmentarny jest zarezerwowany tylko dla osób niepełnosprawnych. Straż miejska apeluje, aby pozostawić samochody w domu.
8:55 Aby dojechać na największe nekropolie w Lubuskiem warto skorzystać z autobusów komunikacji miejskiej. Jak wygląda rozkład jazdy? Więcej informacji TUTAJ.
8:30 Zielona Góra: Ulica Wrocławska już niemalże cała zakorkowana. Nad bezpieczeństwem czuwają policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. - Pamiętajmy, by bezwzględnie stosować się do ich poleceń - mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik zielonogórskiej policji.
8:10 W okolicach większych nekropolii wzrasta natężenie ruchu, powoli tworzą się korki. W miarę możliwości na cmentarz zalecamy udać się autobusem.
7:45 Rusza Raport Specjalny NewsLubuski.pl! Z nami bezpiecznie dojedziesz na groby swoich bliskich. Twórzcie go razem z nami! Stoisz w korku? Widzisz wypadek? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Czekamy na Wasze sygnały w wiadomości na Facebooku oraz pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u