Czy w Zielonej Górze powstanie kolejne rondo? Radny wnioskuje o przebudowę skrzyżowania

03 luty 2021
Autor: 
Czy w Zielonej Górze powstanie kolejne rondo? Fot. Google Street View

Radny Sławomir Kotylak proponuje budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Wrocławskiej i Lwowskiej w Zielonej Górze. Głównym powodem mają być korki, które tworzą się na skrzyżowaniu.

W godzinach popołudniowego szczytu komunikacyjnego w wielu częściach Zielonej Góry tworzą się spore korki. Taka sytuacja występuje m.in. na skrzyżowaniu ulic Lwowskiej i Wrocławskiej. Radny miasta Sławomir Kotylak (PO) złożył interpelację o budowę ronda w tym miejscu.

- Zatory wymuszają konieczność zapewnienia przepustowości w tej części miasta, która w stanie istniejącym zostaje znacząco przekroczona - podkreśla w interpelacji.

Radny zwraca także uwagę, że budowa ronda wpłynie korzystnie na obniżenie się emisji hałasu i spalin oraz redukcję prędkości pojazdów, co przełoży się na zwiększenie bezpieczeństwa. Zaznacza również, iż realizacja inwestycji poprawiłaby komfort życia mieszkańców okolicznych budynków.

Urząd Miasta nie odpowiedział jeszcze na interpelację Sławomira Kotylaka. Ta pojawi się prawdopodobnie w najbliższych dniach.

Przeczytaj też: Poeci za kratami w Zakładzie Karnym w Krzywańcu. Przeczytaj wiersze z więziennego konkursu


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Prześlij je do nas na Facebooku lub na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u