Czy gmina Świdnica w końcu wybierze wójta? Radni apelują o szybsze wybory

05 luty 2021
Autor: 
Czy gmina Świdnica w końcu wybierze wójta? Redakcja

W styczniu ponownie zmieniono datę przedterminowych wyborów wójta w gminie Świdnica koło Zielonej Góry. Mieszkańcy mają czekać do 11 kwietnia. Radni zaapelowali jednak do premiera o wyznaczenie bliższego terminu.

Pierwotnie wybory na wójta gminy Świdnica miały zostać przeprowadzone 20 grudnia ubiegłego roku. Krótko przed ich terminem rząd przesunął wszystko na 24 stycznia. Sytuacja znów się jednak powtórzyła. Premier Mateusz Morawiecki zmienił termin głosowania z 24 stycznia na 11 kwietnia.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji notorycznie powtarza, że zmiany spowodowane są przez pandemię COVID-19. W ich opinii obecna sytuacja jest "niekorzystna i dynamicznie zmienna".

Apel radnych

Mieszkańcy gminy Świdnica wielokrotnie powtarzają w mediach społecznościowych, że wybory woleliby mieć już za sobą i ze zniecierpliwieniem czekają na głosowanie. - Ktoś kombinuje, bo nie ma przeszkód, żeby się odbyły - napisała pani Wioletta. - Jak długo jeszcze? - pyta pan Piotr.

Radni, wsłuchując się w głos mieszkańców zwrócili się więc do premiera Mateusza Morawieckiego o wyznaczenie nowego, najszybszego terminu wyborów.

- Zdajemy sobie sprawę z wagi sytuacji pandemicznej nie mniej jednak dla mieszkańców naszej gminy, która jest naszą małą ojczyzną, równie istotne jest dokonanie wyboru własnego wójta. Przesuwanie w czasie tego demokratycznego święta, jakim są wybory, nie rozwiąże żadnych problemów i nie sprawi, że one nagle znikną. Przeciwnie, powstaną nowe, których usuwanie będzie kolejnym wyzwaniem - czytamy w apelu.

Przypomnijmy, że po śmierci wójta Krzysztofa Stefańskiego, na stanowisko włodarza gminy nieustannie kandyduje tylko jedna osoba. To Izabela Mazurkiewicz z KWW Nasza Gmina Świdnica.

Komisarz niszczy gminę?

Mieszkańcy liczą na jak najszybsze wybory m.in. z powodu zachowania Bogdana Muchy, który pełni obowiązki wójta. Ostatnią, bulwersującą sprawą jest brak zapłaty dla spółki autobusowej. Więcej informacji w artykule: Czy gmina Świdnica zostanie bez autobusów? "Komisarz rządowy niszczy komunikację"

Przeczytaj też: Zielona Góra: "Bełkoczące szmaty" z zarzutami. Grozi im ograniczenie wolności (FILM)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Prześlij je do nas na Facebooku lub na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u