Żary: Trwa budowa nowej remizy dla strażaków. Wartość inwestycji wyniosła 27 mln złotych!

11 luty 2021
Żary: Trwa budowa nowej remizy dla strażaków. Wartość inwestycji wyniosła 27 mln złotych! Fot. Starostwo Powiatowe w Żarach

Nowa siedziba żarskich strażaków powstaje przy ulicy Zielonogórskiej. Wartość całej inwestycji wyniosła 27 milionów złotych! 

Trwa budowa nowej siedziby dla strażaków zawodowych z Żar. Inwestycja finansowana jest ze środków Wojewody Lubuskiego oraz wspierana środkami z budżetu Powiatu Żarskiego i samorządów gminnych, a jej zakończenie zaplanowano na rok 2022. Remiza będzie składała się z dwukondygnacyjnego budynku Komendy Powiatowej, w której znajdzie się sala dyspozytorska, sala edukacyjna OGNIK, sala wykładowa, pomieszczenia dla kierownictwa i pracowników Komendy, a ponadto sala Centrum Zarządzania Kryzysowego i garaż na trzy samochody KP PSP.

W budynku Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, również dwukondygnacyjnym, będzie hala garażowa, pomieszczenia dla strażaków i dowództwa JRG, magazyny, szatnie, warsztat sprzętu ochrony dróg oddechowych, pralnia, suszarnia, myjnia dla samochodów pożarniczych oraz wieża do suszenia węży. Wieża podkreśla nowoczesny charakter obiektu, ale i łączy w sobie, także funkcję dojścia do urządzeń związanych z łącznością radiową i bezprzewodową, m.in. radiotelefonów i masztów antenowych. Poddasze w obiekcie w całości przewidziane jest na potrzeby technicznej obsługi obiektu m.in. wentylatorowni.

Dodatkowo na parterze w części JRG zaplanowano również strefę szkoleniową z salą wykładową oraz salami do ćwiczeń. Ponadto na 2 hektarowej działce powstaną obiekty sportowe takie jak: bieżnia, boisko wielofunkcyjne, ściana ćwiczeń. Funkcjonalność realizowanej inwestycji zdecydowanie poprawi warunki pracy i służby strażaków, usprawnieni organizację procesu szkoleniowego zarówno strażaków PSP jak i druhów Ochotniczych Straży Pożarnych.

Dzięki lokalizacji przy ul. Zielonogórskiej i obwodnicy miasta oraz dogodnym skomunikowaniu z drogą krajową numer 12 i 27 diametralnie poprawi się czas dotarcia zastępów do potrzebujących, szczególnie
dojazdu na teren miasta Żary i strefy przemysłowej.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Żarach


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Prześlij je do nas na Facebooku lub na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.