Tłusty czwartek. Tłumy zielonogórzan w kolejkach po pączki!

11 luty 2021
Tłusty czwartek. Tłumy zielonogórzan w kolejkach po pączki! Redakcja

Tłusty czwartek w Zielonej Górze. Tłumy mieszkańców od samego rana ustawiało się w kolejach po pączki. 

Obchodzimy dziś najsłodsze święto karnawału, czyli tłusty czwartek, który w tym roku przypadł na 11 lutego. W tym dni kończy się nie jedna dieta a na naszych stołach nie może nie może zabraknąć pączków, faworków czy drożdżowych rogalików.

Od samego rana przed zielonogórskimi piekarniami ustawiają się tłumy chętnych na zakup pysznych słodkości. Niektórzy kupują jedną bądź dwie sztuki pączków, zdarzają się też takie osoby, które decydują się na dużo większe zakupy... 

Jeden standardowy pączek ma około 400 kalorii, aby go spalić wystarczy np. godzina spaceru! 

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.