PocketBooki, które znajdziemy w Bibliotece Norwida, to głównie najnowocześniejsze modele współczesnych czytników: PockeBook Touch Lux 5, PocketBook InkPad 3, PocketBook Touch HD 3 PocketBook Color (trzy - jako nowinka technologiczna). Czytniki będą kompatybilne z usługą Legimi, z której zupełnie bezpłatnie czytelnicy biblioteki korzystają już od jakiegoś czasu.
W każdym miesiącu czytelnia rozdaje 270 kodów, umożliwiających czytelnikom dostęp do blisko 60 tys. tytułów e-booków, w tym najnowszych bestsellerów. W Pocket Bookach znajdziemy także publikacje bibliotecznego wydawnictwa „Pro Libris”, a także wydawane przez bibliotekę periodyki - „Pro Libris”, „Bibliotekarz Lubuski”, „Zielonogórskie Studia Bibliotekoznawcze”, czy „Pasje Literackie”.
Czytniki są wyjątkowo ekologicznymi urządzeniami – decyduje o tym m.in. ich energooszczędność i duża trwałość, a także fakt, że książka w wersji elektronicznej nie wymaga zużycia papieru, a tym samym wycinki drzew. Urządzenia są także zdrowe dla oczu czytających, bowiem wyposażono je w wyświetlacz, zrealizowany w technologii papieru elektronicznego, co jest ich zaletą w stosunku do wyświetlaczy smartfonów, tabletów, czy laptopów. Poza tym PocketBooki dają możliwość powiększania tekstu, dostosowując jego rozmiar do wzroku czytającego.
Pozyskane PocketBooki poszerzą dotychczasową ofertę zielonogórskiego „Norwida”. W bliskiej przyszłości Biblioteka planuje także stworzenie nowej strony internetowej oraz zakup książkomatu, działającego podobnie, jak paczkomat, służącego do bezkontaktowego odbioru książek i innych zbiorów bibliotecznych oraz umożliwiającego odbiór materiałów w dogodnych dla czytelnika godzinach. W planach jest także kilka innych nowoczesnych rozwiązań, z których z pewnością skorzystają odbiorcy Biblioteki.
Źródło: wimbp.zgora.pl
Jesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Prześlij je do nas na Facebooku lub na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.