W Zielonej Górze wypożyczymy elektroniczne książki. Urządzenie da nam dostęp do 60 tys. tytułów e-booków!

24 luty 2021
W Zielonej Górze wypożyczymy elektroniczne książki. Urządzenie da nam dostęp do 60 tys. tytułów e-booków! wimbp.zgora.pl

W Zielonej Górze wypożyczymy elektroniczne książki, dzięki którym uzyskamy dostęp do blisko 60 tys. tytułów e-booków. Biblioteka Norwida pozyskała 40 czytników książek elektronicznych.

PocketBooki, które znajdziemy w Bibliotece Norwida, to głównie najnowocześniejsze modele współczesnych czytników: PockeBook Touch Lux 5, PocketBook InkPad 3, PocketBook Touch HD 3 PocketBook Color (trzy - jako nowinka technologiczna). Czytniki będą kompatybilne z usługą Legimi, z której zupełnie bezpłatnie czytelnicy biblioteki korzystają już od jakiegoś czasu.

W każdym miesiącu czytelnia rozdaje 270 kodów, umożliwiających czytelnikom dostęp do blisko 60 tys. tytułów e-booków, w tym najnowszych bestsellerów. W Pocket Bookach znajdziemy także publikacje bibliotecznego wydawnictwa „Pro Libris”, a także wydawane przez bibliotekę periodyki - „Pro Libris”, „Bibliotekarz Lubuski”, „Zielonogórskie Studia Bibliotekoznawcze”, czy „Pasje Literackie”.

Czytniki są wyjątkowo ekologicznymi urządzeniami – decyduje o tym m.in. ich energooszczędność i duża trwałość, a także fakt, że książka w wersji elektronicznej nie wymaga zużycia papieru, a tym samym wycinki drzew. Urządzenia są także zdrowe dla oczu czytających, bowiem wyposażono je w wyświetlacz, zrealizowany w technologii papieru elektronicznego, co jest ich zaletą w stosunku do wyświetlaczy smartfonów, tabletów, czy laptopów. Poza tym PocketBooki dają możliwość powiększania tekstu, dostosowując jego rozmiar do wzroku czytającego.

Pozyskane PocketBooki poszerzą dotychczasową ofertę zielonogórskiego „Norwida”. W bliskiej przyszłości Biblioteka planuje także stworzenie nowej strony internetowej oraz zakup książkomatu, działającego podobnie, jak paczkomat, służącego do bezkontaktowego odbioru książek i innych zbiorów bibliotecznych oraz umożliwiającego odbiór materiałów w dogodnych dla czytelnika godzinach. W planach jest także kilka innych nowoczesnych rozwiązań, z których z pewnością skorzystają odbiorcy Biblioteki.

Źródło: wimbp.zgora.pl


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Prześlij je do nas na Facebooku lub na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.