W Zielonej Górze będzie więcej parkingów. Wiemy, gdzie powstaną

02 kwiecień 2021
Autor: 
W Zielonej Górze będzie więcej parkingów Fot. UM ZG

Parking 1000+ w Zielonej Górze. W mieście pojawią się nowe miejsca parkingowe. Gdzie powstaną?

Rusza kolejny, trzeci etap miejskiego programu "Parking 1000+". Magistrat ma do wydania 4 miliony złotych i wybuduje ponad 300 miejsc parkingowych w 10 lokalizacjach.

Nowe miejsca parkingowe pojawią się przy ulicach: Ananasowa (15), Braci Gierymskich (57), Pionierów Zielonej Góry (52), Żołnierzy II Armii (60 - w dwóch lokalizacjach), Ptasia (11), Zamenhofa (13), Moniuszki (77), św. Cyryla i Metodego (9), Zdrojowa (18).

Kolejne parkingi staną też przy ul. Reja, Ludowej, Harcerskiej i Obywatelskiej. Będą to miejsca postojowe z tzw. eko kostki ażurowej, przez którą przesiąknie woda i wniknie w grunt. Zielona Góra otrzymała na to milion złotych dofinansowania od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

W planach są też nasadzenia drzew i krzewów oraz poprawa estetyki ulic.

- Przy Reja zostaną przebudowane i utwardzone drogi wewnętrzne, a przy Harcerskiej i Obywatelskiej szykuje się rozbiórka budynku gospodarczego. Ponadto zostaną wydzielone strefy retencji wód opadowych poprzez stworzenie rabat z nasadzeniami zieleni - informuje Monika Krajewska z Departamentu Inwestycji Miejskich.

Przeczytaj też: Nietypowy samolot krążył nad Zieloną Górą. Co to za loty?


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.