Nowe wozy bojowe dla jednostek OSP w Lubuskiem. Sprawdź, kto otrzyma samochód

05 maj 2021
Autor: 
Nowe wozy bojowe dla jednostek OSP w Lubuskiem Redakcja

Osiem nowych samochodów gaśniczych trafi do lubuskich jednostek OSP. To ważna inwestycja w bezpieczeństwo mieszkańców.

W 2021 roku do jednostek OSP w całej Polsce trafi 314 nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych. Osiem z nich wzmocni potencjał bojowy ochotników z terenu województwa lubuskiego.

Zakupy samochodów zostaną zrealizowane przez jednostki OSP przy dofinansowaniu Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, MSWiA oraz środków przekazanych przez firmy ubezpieczeniowe.

Pieniądze na zakup średnich samochodów gaśniczych powędrują do:

  • OSP Stypułów (powiat nowosolski)
  • OSP Nietków (powiat zielonogórski)
  • OSP Zimna Brzeźnica (powiat żagański)
  • OSP Jemiołów (powiat świebodziński)
  • OSP Piotrów (powiat żarski)
  • OSP Rokitno (powiat międzyrzecki)
  • OSP Staw (powiat gorzowski)
  • OSP Osowa Sień (powiat wschowski)

Przeczytaj też: 4 maja - Dzień Strażaka. "Wasza misja to niezwykłe poświęcenie i odwaga" (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.