Co zrobić kiedy zaginęło Ci zwierzę?

26 maj 2021
Kamila Susłowicz

Psy są wiernymi towarzyszami ludzi od wielu tysięcy lat. Większość ludzi nie wyobraża sobie życia bez czworonożnego przyjaciela. Wielu z nas także wierzy, że pies nigdy się nie zgubi. Niestety, nie wszystko można przewidzieć.

Kilka dni temu Kamila Susłowicz, znana zielonogórska skrzypaczka poinformowała poprzez media społecznościowe o zaginięciu jej psa, Zoji. Zoja zaginęła 23 maja w okolicy ulicy Ludowej przy Zastalu. To pies rasy - płochacz niemiecki, maści brązowej. Zoja choruje na padaczkę. Za pomoc w odnalezieniu Kamila z rodziną przewidziała nagrodę.

2

Tego typu zgłoszeń jest bardzo wiele. Jak radzić sobie w takiej sytuacji?

Przede wszystkim  pamiętajmy, że pies często wraca w miejsce w którym widział po raz ostatni swojego właściciela. Niezwłocznie należy powiadomić schronisko. Przygotować papierowe ogłoszenie, które warto rozlepić w całej okolicy. Warto zadzwonić do Urzędu Miasta,  Gminy czy Straży Miejskiej. Ogłoś zaginięcie w mediach społecznościowych oraz w lokalnej prasie. Napisz do nas. I najważniejsze nigdy nie wolno się poddawać. 

Przeczytaj też: Zielona Góra: "Niespodzianki" w przesyłkach kurierskich. Nielegalny tytoń nie trafi do adresatów


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.