"Ktoś im za to zapłacił" - protestujący w Otyniu domagają się przeprosin od Elżbiety Witek

19 lipiec 2021
Autor: 
Protestujący w Otyniu domagają się przeprosin od Elżbiety Witek Redakcja

Elżbieta Witek w Lubuskiem. W trakcie przemówienia w Otyniu grupa osób głośno wyrażała swoje niezadowolenie. - Bierzecie i narzekacie. To jest grupa krzykaczy, która nie jest stąd - usłyszeli.

W sobotę, 17 lipca, marszałek Sejmu Elżbieta Witek odwiedziła województwo lubuskie. Po spotkaniu z mieszkańcami gminy Lubsko udała się do Otynia, gdzie odbywał się Rodzinny Piknik Zdrowia.

Witek: "Bierzecie i narzekacie"

Podczas wystąpienia dotyczącego założeń Polskiego Ładu swoje poglądy prezentowali przeciwnicy rządów Prawa i Sprawiedliwości. Wśród nich byli m.in. lubuscy działacze Komitetu Obrony Demokracji. Pojawił się baner z napisem "TVP ŁŻE", natomiast grupa skandowała hasła takie jak "konstytucja" lub "wolne sądy".

- Tu proszę pani jest Polska, a nie Unia. Tu jest Polska. Jestem ciekawa, czy któryś z nich nie korzysta z emerytury w wieku 60 lub 65 lat, a może ktoś nie bierze 500+, albo może zrezygnował z 300+, albo z darmowych leków dla seniorów. No nie, proszę państwa, biorą, bo jak mówią, że jak dają, to się bierze - odpowiadała Elżbieta Witek.

Z czasem powstała nawet teza, że ktoś zapłacił grupie za zakłócanie wystąpienia. - To jest grupa krzykaczy, która nie jest stąd - usłyszeli protestujący w Otyniu.

Oświadczenie i żądanie przeprosin

Do redakcji NewsLubuski.pl wpłynęło specjalne oświadczenie wystosowane przez przeciwników PiS-u.

- W związku z wprowadzającą w błąd opinię publiczną wypowiedzią Marszałkini Elżbiety Witek oczekujemy sprostowania i domagamy się publicznych przeprosin w mediach tradycyjnych i społecznościowych - czytamy.

  • Jesteśmy stąd. Mieszkamy w województwie lubuskim, w Polsce, w Unii Europejskiej
  • Braliśmy udział na spotkaniu w Otyniu z własnej i nieprzymuszonej woli, zrobiliśmy to z poczucia obywatelskiego obowiązku
  • Nie zostaliśmy opłaceni przez osoby trzecie lub instytucje, a do Otynia przyjechaliśmy na własny koszt

- Informujemy, że działania nasze mają na celu obronę demokracji i wynikają z przeświadczenia o szkodliwości dla Polski i Narodu działań partii PiS, która nie przestrzega Konstytucji RP i opłaca nieobiektywne upartyjnione media. Zachowanie Marszałkini Sejmu Elżbiety Witek oceniamy jako niegodne zajmowanego stanowiska. Oświadczamy, iż nie zamierzamy rezygnować ze swojego konstytucyjnego prawa do różnorodnych form wyrażania dezaprobaty, między innymi protestów - napisali protestujący.

Przeczytaj też: 14-latek zgwałcił 5-letnią dziewczynkę koło Szprotawy? Chłopak został już zatrzymany


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u