Aeroklub Ziemi Lubuskiej będzie miał Centrum Szkolenia Mechaników Lotniczych (ZDJĘCIA)

27 lipiec 2021
Autor: 
Aeroklub Ziemi Lubuskiej będzie miał Centrum Szkolenia Mechaników Wizualizacje AZL

Obiekt za ponad 4,6 milionów złotych powstanie na terenie Aeroklubu Ziemi Lubuskiej. To będzie nowoczesne Centrum Szkolenia Mechaników Lotniczych.

Aeroklub Ziemi Lubuskiej w zielonogórskim Przylepie wzbogaci się o kolejny obiekt. Na terenie lotniska powstanie stacja obsługi samolotów. Wszystko w ramach Centrum Szkolenia Mechaników Lotniczych.

Inwestycja powstanie w systemie zaprojektuj i wybuduj. Będzie to hangar i warsztat dla samolotów. W budynku znajdzie się też dwukondygnacyjne pełne zaplecze warsztatowo-szkoleniowe i socjalne. Statki powietrzne będą stać na posadce z ogrzewaniem podłogowym, natomiast na dachu obiektu znajdzie się instalacja fotowoltaiczna.

Obiekt wybuduje konsorcjum firm WEGNER i DEMIURG Construction z Poznania. - Mamy już doświadczenie w projektowaniu i budowaniu tego typu obiektów, dlatego bardzo się cieszę, że mamy okazję realizować inwestycję w Przylepie - mówi Mikołaj Jankowski, prezes DEMIURG.

Całość pochłonie ponad 4,6 milionów złotych i jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju. Inwestycja pozwoli na szkolenie przyszłych mechaników lotniczych w naturalnych warunkach.

Przeczytaj też: Samolotem przemycali marihuanę. CBŚP zatrzymało pilotów na lotnisku w Zielonej Górze (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u