Żołnierz WOT przebiegnie 575 km dla małej Hani

27 sierpień 2021
Żołnierz WOT przebiegnie 575 km dla małej Hani 12. Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej

Z Helu do Dąbia to 575 km i taki dystans dla chorej Hani przebiegnie żołnierz 151 batalionu lekkiej piechoty ze Skwierzyny. Akcja ma na celu rozpropagowanie aukcji i zbiórki pieniędzy dla chorej dziewczynki, która odbędzie się w sobotę w Dąbiu pod Krosnem Odrzańskim.

St. szer. Sławomir Tarczewski żołnierz z skwierzynskiego batalionu wchodzącego w skład 12. Wielopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej przebiegnie 575 km z Helu do Dąbia. Swoim gestem pragnie pomóc 5 letniej dziewczynce, która od urodzenia zmaga się z wieloma chorobami. W jednym z ostatnich etapów do terytorialsa ze Skwierzyny dołączyli koledzy z batalionu.

Wczoraj żołnierz wbiegł do swojej macierzystej jednostki w Skwierzynie. Akcja zakończy się w sobotę w Dąbiu gdzie odbędzie się aukcja i zbiórka pieniędzy dla chorej Hani. Każdego dnia do pokonania miał średnio około 42 kilometry. Najdłuższy dystans to ostatni odcinek, który wyniesie blisko 47 kilometrów.

W ubiegłym roku st. szer. Tarczewski w podróż dookoła Polski wybrał się rowerem.

Towarzyszem w podjętym wyzwaniu jest jego kolega z jednostki st. kpr. Dariusz Grabiec, który pokonuje trasę na rowerze. Panowie na co dzień są żołnierzami 151 Batalionu Lekkiej Piechoty w Skwierzynie. O podjętym przez siebie wyzwaniu mówią: „Nie zbieramy pieniędzy, dla nas istotne jest to, żeby pomóc rozpowszechnić informację o akcji charytatywnej dla chorej Hani”.

Jutro o godzinie 17 planowane jest zakończenie trasy. O tej właśnie porze mieszkańcy gminy Dąbie uroczyście przywitają Sławka. Następnie odbędą się licytacje , gry i zabawy dla dzieci oraz Dyskoteka Dorosłego Człowieka.

Szczegółowy plan znajdziecie TUTAJ

hania2

Jeśli chcesz pomóc chorej Hani Ziółek możesz wpłacić pieniądze za pomocą poniższego linku.

NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

 • Weź udział w wirtualnym biegu. Pomóż potrzebującym dzieciom

  Weź udział w wirtualnym biegu. Pomóż potrzebującym dzieciom

  W tym roku rusza 7. edycja sztafety maratońskiej Electrum Ekiden. Tym razem zawodnicy w sześcioosobowych zespołach będą mogli pokonać dwa dystanse. 20 kilometrów w zespole pięcioosobowym lub dystans maratonu 42.195m w wersji wirtualnej w dowolnym miejscu a przy okazji wesprzeć szczytny cel. Dochód z wpisowego zostanie przekazany na rzecz Fundacji Pomóż Im prowadzącej białostockie hospicjum dla dzieci.

 • Czy luteina może korzystnie wpływać na wzrok?

  Czy luteina może korzystnie wpływać na wzrok?

  Twoje oczy potrzebują różnych składników odżywczych dla zachowania ich optymalnego zdrowia. Jednym z kluczowych organicznych związków w przypadku utrzymania dobrej kondycji widzenia jest luteina – karotenoid o właściwościach przeciwzapalnych.

 • „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” – hasłem tegorocznego Święta Wojska Polskiego

  „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” – hasłem tegorocznego Święta Wojska Polskiego

  Uroczystości, pikniki, pokazy, prezentacja sprzętu wojskowego, oraz możliwość rozmowy z rekruterami 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

 • Intensywne szkolenie skwierzyńskich terytorialsów

  Intensywne szkolenie skwierzyńskich terytorialsów

  Przeprawa wodna, pokonywanie terenu różnymi sposobami, kontakt ogniowy, nieustanna praca na mapie i w sekcjach. To zaledwie część zadań, z którymi musieli zmierzyć się terytorialsi służący w skwierzyńskim batalionie, który wchodzi w skład 12 WBOT.

 • Jakie są objawy stwardnienia rozsianego?

  Jakie są objawy stwardnienia rozsianego?

  Niektóre choroby sukcesywnie prowadzą do zaniku sprawności. Przewlekle schorzenia układu nerwowego mogą sprawiać, że dana osoba z biegiem czasu przestaje chodzić, samodzielnie się myć, a nawet zostaje przykuta do łóżka na lata. Jedną z takich chorób neurodegeneracyjnych jest stwardnienie rozsiane. Skąd ono się wzięło? Jakie są jego objawy? Jak wyglądają metody lecznicze? I czy da się wyjść z tej choroby?

 • Co zrobić kiedy zaginęło Ci zwierzę?

  Co zrobić kiedy zaginęło Ci zwierzę?

  Psy są wiernymi towarzyszami ludzi od wielu tysięcy lat. Większość ludzi nie wyobraża sobie życia bez czworonożnego przyjaciela. Wielu z nas także wierzy, że pies nigdy się nie zgubi. Niestety, nie wszystko można przewidzieć.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u