Uczniowie III LO w Zielonej Górze dostaną pieniądze za szczepienia!

30 sierpień 2021
Uczniowie III LO w Zielonej Górze dostaną pieniądze za szczepienia! Redakcja

Konkurs dla najbardziej wyszczepionych klas w III Liceum Ogólnokształcącym w Zielonej Górze! Klasa, w której zaszczepi się najwięcej uczniów otrzyma 5 tys. złotych!

Rozpoczęcie roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami, już za kilka dni uczniowie powrócą do nauki w trybie stacjonarnym - zgodnie z zapowiedzą ministra Edukacji Narodowej Przemysława Czarnka. Wraz z powrotem dzieci do szkół, powraca temat pandemii koronawirusa i wzrostu liczby zakażeń co może przełożyć się na powrót do nauczania przez internet. Powrotu do nauki zdalnej obawiają się nauczyciele, rodzice, a także niektórzy uczniowie.

Słabe wyniki nauczania przez internet

- Miernikiem naszej efektywności pracy jest egzamin maturalny. My zapłaciliśmy olbrzymią cenę jeżeli chodzi o wyniki matur w ubiegłym roku. To nie jest tylko praca zdalna naszej szkoły. Wszyscy obserwowali jak obniżyły się wyniki szczególnie z przedmiotów ścisłych. - mówi Zbigniew Kościk, Dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze.

Nauka zdalna nie jest tak efektywna jak nauczanie w trybie stacjonarnym. Najbardziej cierpią na tym uczniowie, którzy w czasie lockdownu mieli znacząco ograniczone kontakty ze swoimi rówieśnikami z klasy. Wpływa to na psychikę młodego pokolenia. 

Dalsza część artykułu pod reklamą

Pomysł na powrót do normalności

W III LO przy ulicy Strzeleckiej w Zielonej Górze dyrektor wspólnie z radą rodziców wpadli na pomysł jak ograniczyć ryzyko zakażeń wśród uczniów a tym samym zapobiec powtórce z ubiegłego roku. Postanowiono ogłosić konkurs dla najbardziej wyszczepionych klas.  - My rodzice chcemy, żeby szkoła była bezpiecznym miejscem dla naszych dzieci. Żeby zapewnić to bezpieczeństwo, potrzebne są szczepienia. - mówi Ewa Markowska, Członek Rady Rodziców III LO w Zielonej Górze.

Nagrody pieniężne dla najbardziej wyszczepionych klas w szkole

- Klasa, która będzie miała najwyższy wskaźnik wyszczepienia otrzyma od rady rodziców nagrodę pieniężną w kwocie pięciu tysięcy złotych. - mówi Ewa Markowska. Klasy, które zajmą drugą oraz trzecią lokatę otrzymają odpowiednio trzy i dwa tysiące złotych. Zwycięskie klasy będą mogły w dowolny sposób wydać wygrane pieniądze.

- Bierzemy pod uwagę tych, którzy zaszczepili się wcześniej oraz tych, którzy zaszczepią się 9 września, kiedy zielonogórski Aldemed będzie organizował tutaj (w LO III - przyp. red.) akcję szczepień - mówi Zbigniew Kościk. Akcja szczepień będzie otwarta nie tylko dla uczniów oraz nauczycieli III LO. Konkurs potrwa do końca września. Szczepienia są dobrowolne. 

Przeczytaj też: IV Marsz Równości przeszedł ulicami Zielonej Góry [FOTORELACJA]


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u