Nowy samochód gaśniczy dla strażaków z Nowej Soli. Kosztował blisko 1,4 miliona (ZDJĘCIA)

29 listopad 2021
Autor: 
Nowy samochód gaśniczy dla strażaków z Nowej Soli Fot. KP PSP Nowa Sól

Strażacy z Nowej Soli otrzymali nowy samochód gaśniczy. Wóz kosztował blisko 1,4 miliona złotych. Jaki sprzęt znajduje się w pojeździe?

Nowosolscy strażacy mogą poszczycić się nowym pojazdem. Do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej trafił ciężki samochód gaśniczy marki Scania P370 XT z napędem 4x4. Wóz został zabudowany w firmie Szczęśniak Pojazdy Specjalne w Bielsku-Białej.

Samochód wyposażony jest w zbiornik wody o pojemności 5000 litrów oraz 500-litrowy zbiornik środka pianotwórczego. Pojazd standardowo został usprzętowiony m.in. w armaturę wodno-pianową i aparaty powietrzne. Ponadto zakupiono zestaw elektronarzędzi i wysokociśnieniową lancę do gaszenia pożarów sadzy w kominie.

Wartość pojazdu to blisko 1,4 miliona złotych. Zakup został współfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze i funduszu wsparcia Państwowej Straży Pożarnej.

Przeczytaj też: Woził towary bez uprawnień przewozowych. Szef firmy naruszał też czas pracy kierowcy


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u