Budżet Obywatelski Zielona Góra 2022. 40 defibrylatorów AED stanie w dzielnicy Nowe Miasto

05 styczeń 2022
Autor: 
Zielona Góra: 40 defibrylatorów AED stanie w dzielnicy Nowe Miasto Redakcja

40 defibrylatorów AED zostanie zamontowanych w Zielonej Górze na terenie dzielnicy Nowe Miasto. Pieniądze na ich zakup będą pochodzić z budżetu obywatelskiego.

Defibrylator AED to stosunkowo niewielkie urządzenie, które przy pomocy człowieka może uratować życie. Jego wczesne użycie mocno przyczynia się do uratowania ludzi, u których doszło do nagłego zatrzymania krążenia. Warto podkreślić, że jest ono całkowicie bezpieczne, a sprzęt może obsłużyć nawet laik bez żadnego wykształcenia medycznego.

Urządzenia najczęściej spotkamy m.in. w urzędach lub sklepach. Niestety w weekendy lub w godzinach nocnych o ich dostępność z reguły jest już trudno. Zielona Góra jest dominującym miastem w województwie lubuskim z publicznym dostępem do defibrylatorów AED, bo zamontowano je we wszystkich autobusach MZK. To jednak nadal za mało.

Będą nowe AED w Zielonej Górze

Zakończyło się już głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego Zielona Góra 2022. I tak jednym ze zwycięskich projektów okazało się zadanie pt. "Ratujmy życie! - defibrylatory dla wszystkich dzielnic".

Czterdzieści defibrylatorów AED stanie we wszystkich 17 sołectwach na terenie dzielnicy Nowe Miasto. Co ważne, urządzenia będą ogólnodostępne przez 24 godziny na dobę. Ponadto w ramach projektu odbędą się spotkania informacyjne z mieszkańcami dzielnic dotyczące obsługi defibrylatorów.

Zadanie pochłonie 500 tysięcy złotych. W koszta wliczono nie tylko sam zakup i montaż AED, ale również ich serwisowanie w ciągu najbliższych lat.

Przeczytaj też: Spora dziura w Zielonej Górze i kilkanaście uszkodzonych aut. Wezwano policję (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u