Protesty rolników w Polsce. W Lubuskiem ciągniki zablokują drogi koło Sulechowa i Gorzowa

08 luty 2022
Autor: 
Protest rolników w Lubuskiem. Ciągniki zablokują drogi Redakcja

AgroUnia organizuje protesty rolników w całej Polsce. W Lubuskiem odbędą się koło Sulechowa oraz w Deszcznie pod Gorzowem. Rolnicy zablokują drogi, będą korki.

Protesty rolników odbędą się w środę, 9 lutego. Lider AgroUnii Michał Kołodziejczak zapowiedział, że będą polegać przede wszystkim na blokadzie dróg na terenie całej Polski.

- Jest nam coraz gorzej. Ludzie są coraz bardziej niezadowoleni przez bezradność, bierność rządu. Ich błędy doprowadzą nas do ruiny. Nie ma miejsca na umieranie w ciszy. My te problemy wyniesiemy na ulicę. Pokażemy im, co nas boli i to co nam obiecywali - podkreśla Kołodziejczak.

Strajki mają zwrócić uwagę m.in. na rosnące ceny nawozów oraz niekontrolowany przywóz żywności z zagranicy. Mówi się również o braku odpowiednich działań rządu w celu oddłużenia rolnictwa i braku uregulowania kwestii ubezpieczeń upraw i gospodarstw.

Protesty rolników w Lubuskiem

Na tę chwilę AgroUnia informuje o dwóch demonstracjach na terenie województwa lubuskiego. Wszystkie rozpoczną się o godzinie 9:00.

Rolnicy zablokują drogi m.in. koło Sulechowa. Ciągniki przez kilka godzin będą jeździć prawdopodobnie w kółko po drodze krajowej nr 32 i węźle trasy S3, co spowoduje ogromne utrudnienia w ruchu. O której zakończy się demonstracja? Ostatnia trwała do godziny 13:00.

Protest odbędzie się też w miejscowości Deszczno koło Gorzowa Wielkopolskiego. Tutaj także zaplanowano przejazd traktorów.

Przeczytaj też: Sterta śmieci na wsi pod Zieloną Górą. To prawdopodobnie odpady posprzątane z Nietkowa (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u