Cyfrowy doktor trafi do zielonogórskich karetek! Jak działa taki system?

11 luty 2022
Cyfrowy doktor trafi do zielonogórskich karetek! Jak działa taki system? lubuskie.pl

Innowacyjny system mający na celu poprawę bezpieczeństwa pacjentów trafi do zielonogórskich karetek. Jak będzie działał ten system?

Zarząd Województwa Lubuskiego przeznaczy blisko milion złotych na zakup pilotażowego Systemu Wspomagania Ratownictwa Medycznego dla zespołów karetek w Zielonej Górze. System od roku działa w Gorzowie Wielkopolskim, dzięki niemu lekarz łączy się przez konsolę operatorską z wykorzystaniem łączności satelitarnej z konkretną karetką. Dzięki temu lekarz ma obraz oraz dźwięk z karetki i może wspomóc decyzje ratowników medycznych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Nazbierała aż 236 punktów karnych. Młoda kobieta przebiła skalę

- To innowacyjny, jedyny taki w kraju projekt, z wykorzystaniem kosmicznych technologii. - mówi marszałek Elżbieta Anna Polak. Z uwagi na występujące problemy z obsadą lekarską w zespołach ratownictwa medycznego, ten system może okazać się kluczowy w poprawie bezpieczeństwa pacjentów. Lekarz z wykorzystaniem systemu może dokonać konsultacji, a także wstępnej selekcji pacjentów na mniej lub bardziej potrzebujących pilnej pomocy w szpitalu.

Dotacja w kwocie prawie miliona złotych zostanie przeznaczona dla Samodzielnej Publicznej Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gorzowie Wlkp. na dofinansowanie zakupu rozszerzenia pilotażowego Systemu Wspomagania Ratownictwa Medycznego o zespoły karetek w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Zielonej Górze.

Czytaj także - Dostawczak wbił się w tył lawety na S3 pod Świebodzinem. Dwie osoby ranne!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u