Szkoła na osiedlu Czarkowo w Zielonej Górze coraz bliżej? Powstaje projekt

11 luty 2022
Autor: 
Szkoła na osiedlu Czarkowo w Zielonej Górze coraz bliżej? Redakcja

Szkoła na osiedlu Czarkowo w Zielonej Górze to temat, o którym mówiło się od lat. Urząd Miasta przymierza się do budowy placówki. Powstaje projekt budowlany.

Osiedle Czarkowo to dynamicznie rozwijające się miejsce w sołectwie Łężyca w zielonogórskiej dzielnicy Nowe Miasto. Obecnie mieszka tu już ponad 3,5 tysiąca osób, a deweloperzy wznoszą kolejne budynki.

Na osiedlu są prywatne żłobki i przedszkola, ale cały czas brakuje szkoły z prawdziwego zdarzenia. Większość dzieci przyjmuje obecnie Zespół Edukacyjny Nr 6 w Zielonej Górze w sołectwie Przylep. Część młodzieży uczęszcza też np. do szkoły przy ul. Spawaczy lub Energetyków.

Szkoła na osiedlu Czarkowo

Dziś prezydent miasta Janusz Kubicki ogłosił, że magistrat przymierza się do budowy placówki na osiedlu Czarkowo. Ma być to szkoła z oddziałami przedszkolnymi.

- Planujemy filię Zespołu Edukacyjnego nr 6 w Przylepie. To będzie nowoczesna i funkcjonalna placówka z oddziałami przedszkolnymi. W planach jest stołówka, biblioteka, sala informatyczna i salka sportowa - informuje Jarosław Skorulski, naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych w Urzędzie Miasta.

Pracownia architektoniczna Arcus kończy już projekt nowego obiektu. Uwzględniono w nim m.in. miejsca parkingowe, drogi dojazdowe i tereny zielone. Obiekt ma powstać pomiędzy blokami a pętlą autobusową.

- Wierzę w to, że 1 września 2023 roku na osiedlu Czarkowo zabrzmi pierwszy dzwonek - mówi Sebastian Jagiełowicz, przewodniczący Zarządu Dzielnicy Nowe Miasto.

Przeczytaj też: Strażacy z OSP Łaz koło Zielonej Góry chcą udzielać pomocy. Dziś odebrali pierwszy samochód (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u